Semestr wiosenny 2017/2018 w prywatnej szkole w USA (Minnesota)

Semestr wiosenny 2017/2018 w prywatnej szkole w USA (Minnesota)


Opis Kursu
Więcej informacji

Semestr wiosenny 2017/2018 w prywatnej szkole w USA (Minnesota)

Zachęcamy do skorzystania z oferty wyjazdu na semestr wiosenny 2017/2018 do prywatnej szkoły w Stanach Zjednoczonych.

Szkoła:

Kameralna szkoła prywatna w Minneapolis, ok. 150 uczniów. Liczba uczniów w klasie wynosi 10 -15, ale uczniowie przebywają i uczą się z nastolatkami z całego świata. Szkoła słynie z osiągnięć z zakresu nauk ścisłych, matematyki, historii i języka angielskiego. Oferowany program nauki języka angielskiego dla uczniów międzynarodowych jest wysoko oceniany przez metodyków. Dla uczniów zaawansowanych szkoła proponuje zajęcia na poziomie wyższym z zakresu: biologii, chemii, matematyki, historii, literatury angielskiej. W cenie czesnego są zawarte również niektóre wycieczki szkolne. Każdy uczeń na początku pobytu ma przydzielonego opiekuna (tutora), który służy mu pomocą we wszystkich sprawach związanych z życiem szkolnym oraz codziennych problemach. Przyjazd do Minneapolis następuje ok. 2 dni przed rozpoczęciem nauki; z lotniska uczniowie odbierani są bezpośrednio przez rodziny goszczące. Szkoła posiada tzw. koordynatora, który jest odpowiedzialny za rodziny goszczące i standardy. Zawsze można się do niego zwrócić, jeśli zaistnieje jakiś problem.

Zakwaterowanie:

Uczniowie są zakwaterowani u rodzin goszczących. Rodziny są bardzo starannie dobierane i mają obowiązek monitorować naukę i postępy ucznia, który u nich zamieszkuje. Rodziny z reguły posiadają dzieci w podobnym wieku. Nie mają obowiązku organizować dodatkowych zajęć, wycieczek dla swoich gości, ale w większości przypadków robią to. Lunch uczniowie kupują sobie sami na terenie szkoły. W rodzinie mają zapewnione 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolację. Zalecane jest, aby uczniowie posiadali kieszonkowe w wysokości 200-300 USD na miesiąc.

Cena:

8 500 USD – semestr (cena wraz ze stypendium i pomocą szkoły/ normalny koszt: 13 000 USD)

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna, bilet lotniczy, opłaty obowiązujące w szkole (na okres 1 semestru):
650 USD - ubezpieczenie zdrowotne, 225 USD - podręczniki, 200 USD - bilet na komunikację miejską, 100 USD - activity fee, 125 USD - opłata za zakwaterowanie.

Daty:

15.12.2017 - ostateczny termin składania zgłoszeń

27-28.01.2018 - przyjazd uczniów do szkoły w Minnesocie

31.01.2018 - rozpoczynają się lekcje

 

Zapytaj o szczegóły