Rok szkolny 2017/2018 w USA, Hiszpanii i Francji

Rok szkolny 2017/2018 w USA, Hiszpanii i Francji


Opis Kursu
Więcej informacji

Rok szkolny 2017/2018 w USA, Hiszpanii i Francji

Zachęcamy do skorzystania z ofert wyjazdów na rok szkolny lub semestr 2017/2018 do prywatnej szkoły w Stanach Zjednoczonych oraz do publicznych i prywatnych szkół w Hiszpanii i Francji.

USA

Szkoła:

Kameralna szkoła prywatna w Minneapolis, ok. 150 uczniów. Liczba uczniów w klasie wynosi 10 -15, ale uczniowie przebywają i uczą się z nastolatkami z całego świata. Szkoła słynie z osiągnięć z zakresu nauk ścisłych, matematyki, historii i języka angielskiego. Oferowany program nauki języka angielskiego dla uczniów międzynarodowych jest wysoko oceniany przez metodyków. Dla uczniów zaawansowanych szkoła proponuje zajęcia na poziomie wyższym z zakresu: biologii, chemii, matematyki, historii, literatury angielskiej. W cenie czesnego są zawarte również niektóre wycieczki szkolne. Każdy uczeń na początku pobytu ma przydzielonego opiekuna (tutora), który służy mu pomocą we wszystkich sprawach związanych z życiem szkolnym oraz codziennych problemach. Przyjazd do Minneapolis następuje ok. 2 dni przed rozpoczęciem nauki; z lotniska uczniowie odbierani są bezpośrednio przez rodziny goszczące. Szkoła posiada tzw. koordynatora, który jest odpowiedzialny za rodziny goszczące i standardy. Zawsze można się do niego zwrócić, jeśli zaistnieje jakiś problem.

Zakwaterowanie:

Uczniowie są zakwaterowani u rodzin goszczących. Rodziny są bardzo starannie dobierane i mają obowiązek monitorować naukę i postępy ucznia, który u nich zamieszkuje. Rodziny z reguły posiadają dzieci w podobnym wieku. Nie mają obowiązku organizować dodatkowych zajęć, wycieczek dla swoich gości, ale w większości przypadków robią to. Lunch uczniowie kupują sobie sami na terenie szkoły. W rodzinie mają zapewnione 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolację. Zalecane jest, aby uczniowie posiadali kieszonkowe w wysokości 200-300 USD na miesiąc.

Cena:

8 500 USD – semestr (cena wraz ze stypendium i pomocą szkoły/ normalny koszt: 13 000 USD)
17 000 USD – rok szkolny (cena wraz ze stypendium i pomocą szkoły / normalny koszt: 27 000 USD)

Dodatkowe opłaty: opłaty obowiązujące w szkole.

 

Hiszpania

Wyjazd jest organizowany przy współpracy z hiszpańską organizacją. Fundacja założona w grudniu 2000 roku, co roku przyjmuje wielu międzynarodowych studentów.

Rok szkolny w Hiszpanii składa się z 3 okresów zwanych “evaluciones”, które wraz z egzaminami końcowymi wzajemnie się uzupełniają. Pod koniec każdego kwartału uczniowie otrzymają raport przedstawiający ich dotychczasowe postępy w nauce.

Szkoła:

Rok szkolny trwa od 8 września 2017 do 26 czerwca 2018.
Po przyjeździe odbywa się 2-dniowe Orientation w Barcelonie (transfery z lotniska, zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem, program zajęć dodatkowych oraz opieka są wliczone w cenę rocznej nauki). Organizacja zapewnia transport z Barcelony do obszaru zamieszkania każdego ucznia (głównie pociągiem lub autobusem).

Uczniowie chcący podjąć naukę w szkole średniej w Hiszpanii powinni:

 • być w wieku od 15 do 18 lat,
 • interesować się kultura hiszpańską,
 • dostarczyć przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego świadectwa z ostatnich trzech lat nauki (w tym wyniki w nauce z aktualnego roku - świadectwo można dosłać w lecie),
 • posiadać dobre wyniki w nauce,
 • wypełnić Application Form ze szkoły,
 • nie posiadać żadnych poważnych problemów zdrowotnych (jeśli uczeń był przewlekle chory, powinien to zgłosić i dostarczyć odpowiednią dokumentację przed rozpoczęciem procesu zgłoszenia)
 • posiadać ubezpieczenie zdrowotne (koszt około 1 200 PLN).

Termin przyjmowania zgłoszeń: do połowy maja 2017 (semestr jesienny) lub dłuższy w przypadku pozostałych programów.

Lokalizacja:

Uczniowie mogą wybrać naukę w publicznej szkole w obszarze: Barcelony (ale nie w mieście), wschodniej Hiszpanii, południowej i centralnej Hiszpania.

Umieszczenie w szkole w następujących miastach (za dodatkową opłatą): Barcelona, Madryt, Sewilla, Saragossa, Walencja, Alicante, Kadyks, Salamanka, Pontevedra, Murcja, Las Palmas de Gran Canaria.

Zakwaterowanie:

Uczniowie mieszkają u ostrożnie dobranych rodzin goszczących, w pokojach 1 lub 2-osobowych. Rodziny zapewniają miejsce do nauki oraz wyżywienie (oprócz posiłków spożywanych poza domem - opłaty za szkolny lunch ponosi uczeń). Szkoła przesyła informację o rodzinie goszczącej naszej agencji przed przyjazdem ucznia do Hiszpanii (nazwisko, adres, numer telefonu, informacje o rodzinie, zdjęcia itp.) Każdy z uczniów może liczyć na 24-godzinną opiekę i pomoc zapewnioną przez główny personel organizacji, szkoły oraz lokalnych koordynatorów.

Cena:

6 600 EUR - rok szkolny
4 500 EUR - semestr
3 900 EUR - trymestr
3 500 EUR - 2 miesiące
3 000 EUR - 1 miesiąc

 • 1600 EUR - program 2-tygodniowy

Uczeń ponosi koszty lotu do Barcelony i po zakończonej nauce do kraju.

 

Francja

Szkoła:

Wyjazd do szkoły we Francji jest organizowany przy współpracy z francuską organizacją, która już od 16 lat przygotowuje programy nauczania długoterminowego za granicą dla młodzieży z całego świata (nauka od 3 do 10 miesięcy). Uczniowie uczą się w publicznej szkole we Francji oraz mieszkają u lokalnych rodzin goszczących. Istnieje również opcja zakwaterowania w boarding school (szkoły prywatne).

Wiek uczestników: 14-17 lat

Program oferowany przez francuską organizację zawiera:

 • zgłoszenie do szkoły publicznej we Francji,
 • Orientation w Paryżu po przyjejedzie ($ dni z wprowadzeniem do kultury, wycieczkami i warsztatami)
 • ostrożny dobór rodziny goszczącej (pół-wyżywienie w dni szkolne, pełne wyżywienie w weekendy i święta),
 • umieszczenie we francuskiej szkole publicznej lub boarding school,
 • stałą opiekę w trakcie trwania programu zapewnioną przez lokalnego koordynatora,
 • systematyczne raporty z postępów nauce ucznia (przekazywane do rodziców lub opiekunów),
 • nadzór i profesjonalna opiekę nad uczniami (24 godziny na dobę),
 • transfer z lotniska przy przyjeździe.

* Każdy uczeń musi mieć ok. 400 EUR przy przyjeździe.

Lokalizacja (na przedmieściach większych miast w lokalnych szkołach). Uczniowie mogą wybrać 3 obszary we Francji i zostaną przydzieleni do szkoły w jednym z nich na podstawie dostępności miejsc:
Obszary: północ, północny zachód, północy wschód, południowy zachód, południowy wschód, Paryż.

Wymagania, co do kompetencji ucznia:

 • wyniki w nauce w przeciągu trzech ostatnich lata na dobrym poziomie ("C"),
 • dobra znajomość języka francuskiego - dobra umiejętność komunikacyjna w j. francuskim; choć dla szkoły to nie najważniejsze kryterium, przede wszystkim ważne są dojrzałość ucznia i motywacja,
 • dostarczone świadectwa ze szkoły z ostatnich dwóch lat nauki oraz ewentualny certyfikat z nauki języka francuskiego (przetłumaczone),
 • wypełniony formularz aplikacyjny z organizacji (6 zdjęć paszportowych, esej na temat własnej osoby - napisany w j. francuskim, formularz osobisty, świadectwo zdrowia wraz ze szczepieniami, akt urodzenia, wyniki w nauce z dwóch ostatnich lat).

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie u ostrożnie dobranych rodzin, znajdujących się jak najbliżej szkoły. Każdy z uczniów staje się członkiem rodziny (ma swoje prawa i obowiązki; sprzyja to również głębszemu poznaniu kultury, codziennego życia i języka we Francji). Pokoje 1 lub 2-osobowe.

Terminy zgłoszeń w roku szkolnym 2017/2018:

Term - 4 miesiące (od września do Świąt Bożego Narodzenia lub od stycznia do czerwca) – 15.05.2017 lub 15.11.2017

rok szkolny/semestr: do 15.05.2017 lub 15.11.2017

* Możliwość późniejszych zgłoszeń

Wszystkie programy kończą się w czerwcu 2018 (rok szkolny 2017/2018).

Ceny:

6 000 EUR - rok szkolny
4 300 EUR - semestr
3 600 EUR - term (4 miesiące)

 

Zapytaj o szczegóły