Język Francuski

Struktura roku szkolnego
termin: od września do grudnia
semestr: od września do lutego oraz od stycznia do czerwca
rok szkolny: od września do czerwca

Szkoły publiczne
Wyjazd do szkoły we Francji jest organizowany przy współpracy z francuską organizacją, która już od osiemnastu lat przygotowuje programy nauczania długoterminowego za granicą dla młodzieży (13-18 lat) z całego świata (nauka od 1 do 11 miesięcy). Uczniowie uczą się w publicznej szkole we Francji oraz mieszkają u lokalnych rodzin goszczących. Istnieje również możliwość nauki w prywatnych szkołach (boarding schools).

Lokalizacja
Na przedmieściach większych miast w lokalnych szkołach. Uczniowie mogą wybrać 3 obszary we Francji i zostaną przydzieleni do szkoły w jednym z nich na podstawie dostępności miejsc.
Obszary: Północ, Północny zachód, Północy wschód, Południowy zachód, Południowy wschód, Paryż. Istnieje także możliwość wyboru miasta za dodatkową opłatą.

Kryteria przyjęć
wyniki w nauce w przeciągu trzech ostatnich lata na dobrym poziomie,
dobra znajomość języka francuskiego – dobra umiejętność komunikacyjna w j. francuskim; choć dla szkoły to nie najważniejsze kryterium, przede wszystkim ważne są dojrzałość ucznia i motywacja,
dostarczone świadectwa ze szkoły z ostatnich dwóch lat nauki + bieżące oraz ewentualny certyfikat z nauki języka francuskiego (przetłumaczone),
wypełniony formularz aplikacyjny z organizacji (6 zdjęć paszportowych, esej na temat własnej osoby – napisany w j. francuskim, formularz osobisty, świadectwo zdrowia wraz ze szczepieniami, akt urodzenia, wyniki w nauce z dwóch ostatnich lat).

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie u ostrożnie dobranych rodzin znajdujących się jak najbliżej szkoły. Każdy z uczniów traktowany jest jak członek rodziny (ma swoje prawa i obowiązki; sprzyja to również głębszemu poznaniu kultury, codziennego życia i języka we Francji).

Terminy zgłoszeń
term (od września do Świąt Bożego Narodzenia lub od stycznia do czerwca) do 15 maja lub 15 listopada
rok szkolny/semestr: do 15 maja lub 15 listopada

Wszystkie programy kończą się w czerwcu.
* Możliwość zgłaszania późniejszych aplikacji.

Długość trwania nauki:
1 miesiąc
2 miesiące
3 miesiące
4 miesiące
semestr (6 miesięcy)
rok szkolny (10 miesięcy)

Ceny:
1 900 EUR
– 1 miesiąc
2 200 EUR – 2 miesiące
2 650 EUR – 3 miesiące
3 500 EUR – 4 miesiące
4 700 EUR – semestr
6 500 EUR – rok szkolny

Dodatkowe opłaty: 500 EUR (niezwrotny depozyt), ubezpieczenie zdrowotne (ok.1 200 PLN), opłata operacyjna, opłata za podręczniki i materiały do nauki, kieszonkowe, bilet na komunikację miejską, bilety lotnicze.

Szkoły prywatne
Organizacja proponuje także możliwość nauki w szkołach prywatnych we Francji. Lekcje odbywają się w małych grupach. Zakwaterowanie w internacie (na weekendy uczniowie wracają do rodzin).
Wiek uczestników: 13–18 lat.
Zakwaterowanie u rodzin goszczących z pół-wyżywieniem od poniedziałku do piątku i pełnym wyżywieniem w weekendy.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej we Francji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

Dwujęzyczna szkoła
Nauka w Prowansji w międzynarodowej, dwujęzycznej szkole oferującej zajęcia w języku angielskim i francuskim. Jest to renomowana, prywatna szkoła o długoletnim doświadczeniu.
Dwujęzyczna francusko-angielska placówka posiada międzynarodowy charakter. Szkoła proponuje naukę francuskiego jako języka obcego, angielskiego jako głównego i obcego języka, naukę przedmiotów: geografii, biologii, fizyki i matematyki w obu językach. W wyższych klasach oferowana jest także nauka innych języków obcych. Realizowany jest ponadto dwuletni program międzynarodowej matury (IB) – w oparciu o sześć bloków przedmiotów i liczne dodatkowe zajęcia mające na celu przygotowanie uczniów do przyszłych studiów. Kampus szkoły jest malowniczo położony wśród lasów, sześć kilometrów od Aix-en-Provence; posiada dobre połączenia komunikacyjne z Marsylią.

Programy: IB, egzaminy IGCSE

Ceny:

7th Grade – 28 620 EUR
8th Grade – 29 265 EUR
9th Grade – 29 450 EUR
10th Grade – 29 740 EUR
11th Grade – 29 840 EUR
12th Grade – 30 950 EUR

Dodatkowe opłaty: ubezpieczenie zdrowotne (ok. 1 200 PLN – na życzenie klienta), opłata operacyjna – 1 000 za rok szkolny, 500 PLN – za semestr i krótsze programy, uniform, podręczniki, kieszonkowe, bilet na komunikację miejską, bilety lotnicze, opłaty za dodatkowe zajęcia i wycieczki.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej we Francji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

    Zapytaj o szczegóły
    Administratorem Twoich danych osobowych jest Language Abroad Kursy Językowe - Halina Juszczyk z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przemysłowej 1. Możesz się z nami skontaktować pod wskazane na stronie internetowej numery telefonów. Formularz kontaktowy, z którego chcesz skorzystać, wymaga od Ciebie podania Twojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego. Są to podstawowe dane osobowe jakimi musimy dysponować, by móc odpowiedzieć Ci na zadane przez Ciebie pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Możesz podać nam również swój numer telefonu w treści wiadomości, byśmy mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy bądź imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. W dowolnym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia drogą mailową lub telefoniczną odpowiedzi na Twoje pytanie. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy o współpracy. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (od 25 maja 2018 roku do Prezesa Urzędu Ochrony Danych).