Język Francuski

Struktura roku szkolnego
termin: od września do grudnia
semestr: od września do lutego oraz od stycznia do czerwca
rok szkolny: od września do czerwca

Szkoły publiczne
Wyjazd do szkoły we Francji jest organizowany przy współpracy z francuską organizacją, która już od osiemnastu lat przygotowuje programy nauczania długoterminowego za granicą dla młodzieży (13-18 lat) z całego świata (nauka od 1 do 11 miesięcy). Uczniowie uczą się w publicznej szkole we Francji oraz mieszkają u lokalnych rodzin goszczących. Istnieje również możliwość nauki w prywatnych szkołach (boarding schools).

Lokalizacja
Na przedmieściach większych miast w lokalnych szkołach. Uczniowie mogą wybrać 3 obszary we Francji i zostaną przydzieleni do szkoły w jednym z nich na podstawie dostępności miejsc.
Obszary: Północ, Północny zachód, Północy wschód, Południowy zachód, Południowy wschód, Paryż. Istnieje także możliwość wyboru miasta za dodatkową opłatą.

Kryteria przyjęć
wyniki w nauce w przeciągu trzech ostatnich lata na dobrym poziomie,
dobra znajomość języka francuskiego – dobra umiejętność komunikacyjna w j. francuskim; choć dla szkoły to nie najważniejsze kryterium, przede wszystkim ważne są dojrzałość ucznia i motywacja,
dostarczone świadectwa ze szkoły z ostatnich dwóch lat nauki + bieżące oraz ewentualny certyfikat z nauki języka francuskiego (przetłumaczone),
wypełniony formularz aplikacyjny z organizacji (6 zdjęć paszportowych, esej na temat własnej osoby – napisany w j. francuskim, formularz osobisty, świadectwo zdrowia wraz ze szczepieniami, akt urodzenia, wyniki w nauce z dwóch ostatnich lat).

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie u ostrożnie dobranych rodzin znajdujących się jak najbliżej szkoły. Każdy z uczniów traktowany jest jak członek rodziny (ma swoje prawa i obowiązki; sprzyja to również głębszemu poznaniu kultury, codziennego życia i języka we Francji).

Terminy zgłoszeń
term (od września do Świąt Bożego Narodzenia lub od stycznia do czerwca) do 15 maja lub 15 listopada
rok szkolny/semestr: do 15 maja lub 15 listopada

Wszystkie programy kończą się w czerwcu.
* Możliwość zgłaszania późniejszych aplikacji.

Długość trwania nauki:
1 miesiąc
2 miesiące
3 miesiące
4 miesiące
semestr (6 miesięcy)
rok szkolny (10 miesięcy)

Ceny:
1 750 EUR
– 1 miesiąc
2 040 EUR – 2 miesiące
2 580 EUR – 3 miesiące
3 480 EUR – 4 miesiące
4 380 EUR – semestr
5 940 EUR – rok szkolny

Dodatkowe opłaty: 500 EUR (niezwrotny depozyt), ubezpieczenie zdrowotne (ok.1 200 PLN), opłata operacyjna, opłata za podręczniki i materiały do nauki, kieszonkowe, bilet na komunikację miejską, bilety lotnicze.

Szkoły prywatne
Organizacja proponuje także możliwość nauki w szkołach prywatnych we Francji. Lekcje odbywają się w małych grupach. Zakwaterowanie w internacie (na weekendy uczniowie wracają do rodzin).
Wiek uczestników: 13–18 lat.
Zakwaterowanie u rodzin goszczących z pół-wyżywieniem od poniedziałku do piątku i pełnym wyżywieniem w weekendy.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej we Francji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

Dwujęzyczna szkoła
Nauka w Prowansji w międzynarodowej, dwujęzycznej szkole oferującej zajęcia w języku angielskim i francuskim. Jest to renomowana, prywatna szkoła o długoletnim doświadczeniu.
Dwujęzyczna francusko-angielska placówka posiada międzynarodowy charakter. Szkoła proponuje naukę francuskiego jako języka obcego, angielskiego jako głównego i obcego języka, naukę przedmiotów: geografii, biologii, fizyki i matematyki w obu językach. W wyższych klasach oferowana jest także nauka innych języków obcych. Realizowany jest ponadto dwuletni program międzynarodowej matury (IB) – w oparciu o sześć bloków przedmiotów i liczne dodatkowe zajęcia mające na celu przygotowanie uczniów do przyszłych studiów. Kampus szkoły jest malowniczo położony wśród lasów, sześć kilometrów od Aix-en-Provence; posiada dobre połączenia komunikacyjne z Marsylią.

Programy: IB, egzaminy IGCSE

Ceny:

7th Grade – 27 630 EUR
8th Grade – 27 740 EUR
9th Grade – 27 880 EUR
10th Grade – 28 070 EUR
11th Grade – 28 330 EUR
12th Grade – 28 730 EUR
13th Grade – 29 780 EUR

Dodatkowe opłaty: ubezpieczenie zdrowotne (ok. 1 200 PLN – na życzenie klienta), opłata operacyjna – 1 000 za rok szkolny, 500 PLN – za semestr i krótsze programy, kieszonkowe, bilet na komunikację miejską, bilety lotnicze, opłaty za dodatkowe zajęcia i wycieczki.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej we Francji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

Zapytaj o szczegóły