Język Hiszpański

Wyjazd jest organizowany przy współpracy z hiszpańską organizacją. Fundacja została założona w grudniu 2000 roku i co roku przyjmuje wielu międzynarodowych uczniów.

Struktura roku szkolnego
Rok szkolny w Hiszpanii składa się z 3 okresów zwanych “evaluciones”, które wraz z egzaminami końcowymi wzajemnie się uzupełniają. Pod koniec każdego kwartału uczniowie otrzymają raport obrazujący ich dotychczasowe postępy w nauce.
Nauka w Hiszpanii może trwać
term: od września do grudnia
semestr: od września do stycznia lub od stycznia do czerwca
rok: od września do czerwca

Szkoły publiczne w Hiszpanii

Uczniowie chcący podjąć naukę w szkole średniej w Hiszpanii powinni:
– być w wieku od 15 do 18 lat,
– interesować się kultura hiszpańską,
– dostarczyć świadectwa z ostatnich trzech lat nauki,
– dostarczyć opinię nauczyciela języka hiszpańskiego i dyrektora szkoły,
– posiadać dobre wyniki w nauce,
– wypełnić Application Form ze szkoły,
– posiadać ubezpieczenie zdrowotne (koszt ok. 1 200 PLN).

Lokalizacja
Uczniowie mogą wybrać naukę w publicznej szkole w obszarze: Barcelony (nie miasta),
Andaluzji, okolice wybrzeża Hiszpanii.

Umieszczenie w szkole w następujących miastach za dodatkową opłatą: wschodnia Hiszpania,
południowa Hiszpania, środkowa Hiszpania, obszar Barcelony (nie miasto).
Hiszpańskie szkoły publiczne przyjmują uczniów w wieku od 15 do 18 lat.
Aplikacje należy składać do 1 maja (wyjazd na rok szkolny w sierpniu) lub do 1 października (wyjazd na semestr od stycznia).
Zakwaterowanie u rodzin goszczących z wyżywieniem.

Ceny w szkołach publicznych w Hiszpanii:
5 500 EUR – semestr
8 500 EUR – rok szkolny
4 700 EUR – trymestr
(bez możliwości wyboru miejsca)
5 950 EUR – semestr
8 950 EUR – rok szkolny
5 150 EUR – trymestr
(możliwość wyboru regionu: południowa Hiszpania, wschodnia Hiszpania, region Barcelony, ale nie miasto Barcelona)
6 100 EUR – semestr
9 700 EUR – rok szkolny
5 100 EUR – trymestr
(możliwość wyboru następujących miast: Sewilla, Walencja, Saragossa, Alicante, Kadyks, Murcja, Huelva)
6 250 EUR – semestr
10 000 EUR – rok szkolny
5 250 EUR – trymestr
(możliwość wyboru następujących miast: Barcelona, Malaga).

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna za semestr lub krótszy program – 500 zł / opłata operacyjna za rok szkolny – 1000 zł, kieszonkowe, bilet na komunikację miejską, bilety lotnicze, opłaty za dodatkowe zajęcia i wycieczki, ubezpieczenie zdrowotne (ok. 1 200 PLN).

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej w Hiszpanii prosimy o kontakt telefoniczny po numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

    Zapytaj o szczegóły
    Administratorem Twoich danych osobowych jest Language Abroad Kursy Językowe - Halina Juszczyk z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przemysłowej 1. Możesz się z nami skontaktować pod wskazane na stronie internetowej numery telefonów. Formularz kontaktowy, z którego chcesz skorzystać, wymaga od Ciebie podania Twojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego. Są to podstawowe dane osobowe jakimi musimy dysponować, by móc odpowiedzieć Ci na zadane przez Ciebie pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Możesz podać nam również swój numer telefonu w treści wiadomości, byśmy mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy bądź imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. W dowolnym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia drogą mailową lub telefoniczną odpowiedzi na Twoje pytanie. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy o współpracy. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (od 25 maja 2018 roku do Prezesa Urzędu Ochrony Danych).