Język Niemiecki

Struktura roku szkolnego

Nauka w Niemczech może trwać:
Term: od sierpnia do grudnia oraz od stycznia do kwietnia
Semestr: od sierpnia do stycznia oraz od stycznia do czerwca
Rok: od sierpnia do czerwca

Szkoły średnie akceptują uczniów w wieku od 14 do 18 lat. Oferują rok szkolny w gimnazjum i liceum, semestr lub term. Zgłoszenia należy przesyłać do 31 marca (wyjazd na rok szkolny w sierpniu).

Lokalizacje i rodzaje szkół – szkoły publiczne

 

Wyjazd poprzez Fundację
Program realizowany przy współpracy z międzynarodową fundacją o długoletnim doświadczeniu.
Wiek uczestników: 14–18 lat.
Wyjazd na term, semestr i rok szkolny do państwowej szkoły średniej (nauka w szkołach prywatnych – na życzenie); uczestnik jest zobowiązany wybrać lokalizację szkoły. Zakwaterowanie u niemieckich rodzin goszczących z pełnym wyżywieniem. Transfer w cenie, bez Orientation.

Lokalizacja:  Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Berlin, Hesja, Dolna Saksonia, Północ-Nadrenia-Westfalia, Saksonia, Turyngia (do wyboru).

Zgłoszenie:
Uczestnik chcący zgłosić się do programu powinien znać język niemiecki na poziomie minimum średnio zaawansowanym
Średnia ocen na świadectwie musi wynosić 4.0 (wgląd w świadectwa z ostatnich 3 lat)
Opinia nauczyciela języka niemieckiego i dyrektora szkoły
Rozmowa kwalifikacyjna

Ceny:
Cena za term (12 tygodni): od 4 040 EUR (Berlin: od 4 240 EUR).
Cena za semestr: od 5 940 EUR (Berlin: od 6 340 EUR).
Cena za rok: od 10 890 EUR (Berlin: od 12 390 EUR).

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna (1000 PLN), ubezpieczenie zdrowotne (ok. 1200 PLN), bilety lotnicze, kieszonkowe, opłaty za komunikację miejską, opłaty szkolne (np. podręczniki, wycieczki, zajęcia dodatkowe itp.).

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej w Niemczech prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

 

Program edukacyjny prowadzony w języku angielskim – szkoła z internatem

Koedukacyjna, międzynarodowa szkoła z internatem, zajmująca rozległy kampus w pobliżu Poczdamu (Kleinmachnow). Nauka w języku angielskim oraz program innych języków obcych. Szkoła posiada pełną autoryzację w zakresie prowadzenia programów międzynarodowej matury (IB) na wszystkich trzech poziomach, akceptuje uczniów międzynarodowych w wieku od 14 do 19 lat.

Cena za rok: od 43 035 EUR (czesne, zakwaterowanie z wyżywieniem, opłaty rejestracyjne, opłaty za komunikację miejską – Grade 9).
Dodatkowe opłaty: depozyt za książki (300 EUR), zwrotny depozyt za zakwaterowanie (2 000 EUR), opłata operacyjna w wysokości 1000 PLN, bilety lotnicze, ubezpieczenie zdrowotne (ok. 1 200 PLN), kieszonkowe, dodatkowe zajęcia i wycieczki.

 

Rok szkolny z instytutem językowym

Language Abroad ma w swojej ofercie wiele prestiżowych, prywatnych szkół w Niemczech. Oferują one program roku szkolnego oraz program międzynarodowej matury (IB). Wyjazd z niemieckim instytutem językowym: wyjazdy krótko i długoterminowe (od miesiąca do 11 lat). Szkoły prywatne w różnych lokalizacjach. Zakwaterowanie w rezydencji szkolnej. Możliwość przedłużenia pobytu. Niektóre szkoły prywatne oferują zajęcia w języku angielskim i niemieckim. Wiek uczestników: 10–17 lat.

Ceny w prywatnych szkołach w Niemczech:
rok szkolny (11 miesięcy): od 26 690 EUR (Nadrenia Północna-Westfalia)

Pozostałe lokalizacje: Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Meklemburgia Pomorze Zachodnie, Nadrenia Północna–Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Szlezwik–Holsztyn, Turyngia.

  • Program przygotowujący do szkoły prywatnej – boarding school. Jedna ze szkół oferuje specjalny program adaptacji językowej. Aby ułatwić odnalezienie się w niemieckiej szkole i pokonać obawy związane z nieznajomością specjalistycznego słownictwa w zakresie chemii, biologii czy fizyki proponowany jest intensywny kurs przygotowawczy w Lindenbergu oraz Bad Schussenried. Program przeznaczony jest dla uczniów w wieku 10-13 i 13-17 lat. Kursy zaczynają się raz w miesiącu i mogą do niego przystąpić osoby dopiero rozpoczynające naukę. Kursy trwają od 2 miesięcy do roku. Cena za tydzień programu z zakwaterowaniem na kampusie z pełnym wyżywieniem i programem zajęć pozalekcyjnych: 800 EUR (w programie długoterminowym – min. 10 tygodni). Dostępne są również kursy 5-tygodniowe w wyznaczonych datach dla uczniów w wieku 13-17 lat.

Zgłoszenie:
Uczestnik chcący zgłosić się do programu powinien znać język niemiecki na poziomie minimum średnio zaawansowany
Średnia ocen na świadectwie musi wynosić 4.0 (wgląd w świadectwa z ostatnich 3 lat)
Opinia nauczyciela języka niemieckiego i dyrektora szkoły
Rozmowa kwalifikacyjna

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna w wysokości 1000 PLN, bilety lotnicze, ubezpieczenie zdrowotne (ok. 1 200 PLN), w niektórych szkołach mundurek szkolny, własne wydatki.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej w Niemczech prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

    Zapytaj o szczegóły
    Administratorem Twoich danych osobowych jest Language Abroad Kursy Językowe - Halina Juszczyk z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przemysłowej 1. Możesz się z nami skontaktować pod wskazane na stronie internetowej numery telefonów. Formularz kontaktowy, z którego chcesz skorzystać, wymaga od Ciebie podania Twojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego. Są to podstawowe dane osobowe jakimi musimy dysponować, by móc odpowiedzieć Ci na zadane przez Ciebie pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Możesz podać nam również swój numer telefonu w treści wiadomości, byśmy mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy bądź imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. W dowolnym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia drogą mailową lub telefoniczną odpowiedzi na Twoje pytanie. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy o współpracy. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (od 25 maja 2018 roku do Prezesa Urzędu Ochrony Danych).