Język Niemiecki

Struktura roku szkolnego

Nauka w Niemczech może trwać:

Krótki term: 4, 6 lub 8 tygodni (pomiędzy sierpniem a czerwcem)
Term: od sierpnia do grudnia oraz od stycznia do kwietnia
Semestr: od sierpnia do stycznia oraz od stycznia do czerwca
Rok: od sierpnia do czerwca

Szkoły średnie akceptują uczniów w wieku od 14 do 18 lat. Oferują rok szkolny w gimnazjum i liceum, semestr lub term. Zgłoszenia należy przesyłać do 31 marca (wyjazd na rok szkolny w sierpniu).

Lokalizacje i rodzaje szkół – szkoły publiczne

 

Wyjazd poprzez Fundację
Program realizowany przy współpracy z międzynarodową fundacją o długoletnim doświadczeniu.
Wiek uczestników: 14–17 lat.
Wyjazd na term, semestr i rok szkolny do państwowej szkoły średniej (nauka w szkołach prywatnych – na życzenie); uczestnik jest zobowiązany wybrać lokalizację szkoły. Zakwaterowanie u niemieckich rodzin goszczących z pełnym wyżywieniem. Transfer w cenie, bez Orientation.

Lokalizacja: Berlin, Hanower, Bonn, Erfurt, Bonn, Fulda, Freiburg (do wyboru).

Zgłoszenie:
Uczestnik chcący zgłosić się do programu powinien znać język niemiecki na poziomie minimum średnio zaawansowanym
Średnia ocen na świadectwie musi wynosić 4.0 (wgląd w świadectwa z ostatnich 3 lat)
Opinia nauczyciela języka niemieckiego i dyrektora szkoły
Rozmowa kwalifikacyjna

Ceny:
Cena za krótki term: 1 290 EUR (4 tygodnie) / 1 690 EUR (6 tygodni) / 2 040 EUR (8 tygodni).
Cena za term (12 tygodni): od 3 540 EUR (Berlin: 3 840 EUR).
Cena za semestr: od 5 290 EUR (Berlin: 6 290 EUR).
Cena za rok: od 9 440 EUR (Berlin: 10 990 EUR).

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna (1000 PLN), ubezpieczenie zdrowotne (ok. 1200 PLN), bilety lotnicze, kieszonkowe, opłaty za komunikację miejską, opłaty szkolne (np. podręczniki, wycieczki, zajęcia dodatkowe itp.).

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej w Niemczech prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

 

Program edukacyjny prowadzony w języku angielskim – szkoła z internatem

Koedukacyjna, międzynarodowa szkoła z internatem, zajmująca rozległy kampus w pobliżu Poczdamu (Kleinmachnow). Nauka w języku angielskim oraz program innych języków obcych. Szkoła posiada pełną autoryzację w zakresie prowadzenia programów międzynarodowej matury (IB) na wszystkich trzech poziomach, akceptuje uczniów międzynarodowych w wieku od 14 do 19 lat.

Cena za rok: od 43 995 EUR (czesne, zakwaterowanie z wyżywieniem, opłaty rejestracyjne, opłaty za komunikację miejską – Grade 9).
Dodatkowe opłaty: depozyt za książki (300 EUR), zwrotny depozyt za zakwaterowanie (2 000 EUR), opłata operacyjna w wysokości 1000 PLN, bilety lotnicze, ubezpieczenie zdrowotne (ok. 1 200 PLN), kieszonkowe, dodatkowe zajęcia i wycieczki.

 

Rok szkolny z instytutem językowym

Language Abroad ma w swojej ofercie wiele prestiżowych, prywatnych szkół w Niemczech. Oferują one program roku szkolnego oraz program międzynarodowej matury (IB). Wyjazd z niemieckim instytutem językowym: wyjazdy krótko i długoterminowe (od miesiąca do 11 roku). Szkoły prywatne w różnych lokalizacjach. Zakwaterowanie w rezydencji szkolnej. Możliwość przedłużenia pobytu. Niektóre szkoły prywatne oferują zajęcia w języku angielskim i niemieckim. Wiek uczestników: 10–17 lat.

Ceny w prywatnych szkołach w Niemczech:
rok szkolny (11 miesięcy): od 29 665 EUR (Dolna Saksonia)

Pozostałe lokalizacje: Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Meklemburgia Pomorze Zachodnie, Nadrenia Północna–Westfalia, Nadrenia-Palatynat, Szlezwik–Holsztyn, Turyngia.

  • Program przygotowujący do szkoły prywatnej – boarding school. Jedna ze szkół oferuje specjalny program adaptacji językowej. Aby ułatwić odnalezienie się w niemieckiej szkole i pokonać obawy związane z nieznajomością specjalistycznego słownictwa w zakresie chemii, biologii czy fizyki proponowany jest intensywny kurs przygotowawczy w Lindenbergu oraz Bad Schussenried. Program przeznaczony jest dla uczniów w wieku 10-13 i 13-17 lat. Kursy zaczynają się raz w miesiącu i mogą do niego przystąpić osoby dopiero rozpoczynające naukę. Kursy trwają od 2 miesięcy do roku. Cena za tydzień programu z zakwaterowaniem na kampusie z pełnym wyżywieniem i programem zajęć pozalekcyjnych: 760 EUR (w programie długoterminowym – min. 10 tygodni). Dostępne są również kursy 5-tygodniowe w wyznaczonych datach dla uczniów w wieku 13-17 lat.

Zgłoszenie:
Uczestnik chcący zgłosić się do programu powinien znać język niemiecki na poziomie minimum średnio zaawansowany
Średnia ocen na świadectwie musi wynosić 4.0 (wgląd w świadectwa z ostatnich 3 lat)
Opinia nauczyciela języka niemieckiego i dyrektora szkoły
Rozmowa kwalifikacyjna

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna w wysokości 1000 PLN, bilety lotnicze, ubezpieczenie zdrowotne (ok. 1 200 PLN), w niektórych szkołach mundurek szkolny, własne wydatki.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej w Niemczech prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

Zapytaj o szczegóły