Rok szkolny lub semestr w Kanadzie (Nowa Szkocja)

Rok szkolny lub semestr w Kanadzie (Nowa Szkocja)


Opis Kursu

Rok szkolny lub semestr w Kanadzie (Nowa Szkocja)

System edukacyjny w Nowej Szkocji jest jednym z najlepszych na całym świecie (Nowa Szkocja jest znana jako „edukacyjna prowincja Kanady”). Międzynarodowy program nauki w szkołach państwowych w Kanadzie jest oferowany uczniom od 1997 roku. Od tego czasu w ramach programu w Nowej Szkocji gościło ponad 10 tysięcy międzynarodowych uczniów z 30 krajów. Założeniem programu było wychowanie obywateli świata poprzez promowanie rozwoju międzykulturowego zrozumienia i zwiększenia międzynarodowej edukacji. Uczniowie uczestnicząc w programie, w pełni integrują się w życie lokalnych szkół, rodzin i społeczności.
W trakcie pobytu w Nowej Szkocji zawierają nowe przyjaźnie, biorą udział w dodatkowych zajęciach (extra-curricular activities, np. rugby, gry zespołowe, lekkoatletyka, jazda na łyżwach, zajęcia ze sztuki) i uczą się o kanadyjskiej kulturze w szkole.
93% absolwentów programu kontynuuje dalszą naukę na uczelniach wyższych (w Nowej Szkocji znajduje się 10 uniwersytetów).

 

Lokalizacja: Nowa Szkocja (najcieplejsza prowincja Kanada leżąca nad Atlantykiem)

 

Program
Uczniowie są akceptowani do Grade’ów 4-12 (8-18 lat) i mogą uczestniczyć w programie przez semestr, rok szkolny lub kilka lat (oferowany jest ponadto letni kampus językowy). Szkoły znajdują się w siedmiu regionach prowincji. Do wyboru w trakcie nauki są różne przedmioty, a osiągnięte z nich rezultaty są ważne w rodzimym kraju ucznia. Program zakłada limity międzynarodowych uczniów z jednego kraju (maks. pięć uczniów na jedną szkołę), co pozwala na „prawdziwie kanadyjskie doświadczenie”.
70% absolwentów szkół dostaje się na wybrany kierunek na uczelnię.

 

 
Zakwaterowanie
Zakwaterowanie u ostrożnie dobranych i troskliwych rodzin goszczących. Uczniowie są rozmieszczeni w bliskim dystansie do koordynatora zakwaterowania. Pokój 1-osobowy + pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, obiadokolacja). Dojazd do szkoły: autobus szkolny (opłata nie jest pobierana); niektóre szkoły znajdują się w pieszym dystansie od domu ucznia.
Po przylocie uczniowie są odbierani z lotniska przez rodzinę goszczącą (w przypadku późnych lotów istnieje możliwość spędzenia nocy w hotelu przy lotnisku – bez ponoszenia dodatkowych opłat).

 

 
Daty programu
wrzesień – czerwiec (rok szkolny, 10 miesięcy)
wrzesień – styczeń lub styczeń – czerwiec (semestr, 5 miesięcy)

Ceny
rok szkolny – od 17 700 CAD
semestr – od 9 150 CAD

Wymagania rekrutacyjne
Przetłumaczone świadectwa z trzech ostatnich lat nauki
dobry poziom znajomości języka angielskiego
dobre wyniki w nauce

 
Dodatkowe opłaty: dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne (na życzenie klienta), opłata operacyjna, bilety lotnicze, kieszonkowe.

 

Zapytaj o szczegóły
Więcej informacji

 

Zapytaj o szczegóły