USA


Opis Kursu

Proponowane programy w USA

Rok szkolny składa się z dwóch semestrów:
od września do stycznia
od lutego do czerwca

Uczniowie w wieku 14-18 lat mogą rozpocząć naukę w amerykańskiej szkole średniej (high school). Szkoły państwowe oferują swoim uczniom wyjazd na rok szkolny bądź na semestr (pół roku). Zgłoszenia należy przesyłać do 15 kwietnia (wyjazd na rok szkolny w sierpniu) lub 15 września (wyjazd na rok szkolny w styczniu).
Program trzyletniej nauki w Stanach Zjednoczonych uprawnia do przystąpienia do high school diploma będącego odpowiednikiem polskiej matury. Uczestnik chcący zgłosić się do programu powinien znać język angielski na poziomie minimum średnio zaawansowanym.

Kryteria przyjęć:
Średnia ocen na świadectwie musi wynosić 4.0 (wgląd w świadectwa z ostatnich 3 lat).
Opinia nauczyciela języka angielskiego i dyrektora szkoły.
Rozmowa kwalifikacyjna.

Ceny:
Cena za semestr: od 13 600 USD.
Cena za rok: od 19 000 USD.
Szkoły prywatne

Nauka w szkołach prywatnych gwarantuje małą ilość uczniów w klasach oraz szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych, głównie z przedmiotów ścisłych.

Ceny:

Cena za semestr: od 13 400 USD.
Cena za rok: od 18 800 USD.

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna (1000 PLN), ubezpieczenie zdrowotne, bilety lotnicze, kieszonkowe, opłaty wizowe, opłaty za komunikację miejską, opłaty szkolne (np. podręczniki, szafka, siłownia, zajęcia dodatkowe itp.).
Lokalizacje (stany): Arkansas, Kolorado, Kalifornia, Floryda, Connecticut, Iowa, Kansas, Massachusetts, Minnesota, Nevada, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Karolina Północna, Ohio, Oklahoma, Pensylwania, Rhode Island, Karolina Południowa, Tennessee, Wirginia, Waszyngton, Wisconsin.
Wyjazd poprzez Fundację

Program realizowany przy współpracy z międzynarodową fundacją o długoletnim doświadczeniu. Uczestnik wyjeżdża na semestr lub rok szkolny do szkoły publicznej w USA (szkoły zlokalizowane są w różnych miastach). Koszty wiążą się z opłaceniem miejsca zakwaterowania wraz z wyżywieniem oraz opłat fundacji i kieszonkowego. Zakwaterowanie u rodzin goszczących z pełnym wyżywieniem.

Ceny:
Ceny są podawane na życzenie klienta.

 

Szkoła prywatna w Minneapolis (Minnesota) – specjalna oferta.

Jest to kameralna, prywatna szkoła w Minneapolis, w której uczy się ok. 150 uczniów. Liczba uczniów w klasie wynosi 10-15 osób, ale są to nastolatkowie z całego świata. Szkoła słynie z osiągnięć z zakresu nauk ścisłych, matematyki, historii i języka angielskiego. Oferowany program nauki języka angielskiego i innych przedmiotów dla uczniów międzynarodowych jest wysoko oceniany przez metodyków. Dla uczniów zaawansowanych szkoła proponuje zajęcia na poziomie wyższym z zakresu: biologii, chemii, matematyki, historii, literatury angielskiej. W cenie czesnego są również niektóre wycieczki szkolne.

Zakwaterowanie u rodzin goszczących. Szkoła posiada tzw. koordynatora, który jest odpowiedzialny za rodziny goszczące i standardy zakwaterowania. Rodziny goszczące są bardzo starannie dobierane oraz mają obowiązek monitorować naukę i postępy ucznia, który u nich zamieszkuje. Rodziny z reguły posiadają dzieci w podobnym wieku. Nie mają obowiązku organizować dodatkowych zajęć i wycieczek dla swoich gości, ale w większości przypadków robią to. Ponadto Amerykanie słyną ze swej gościnności. Lunch uczniowie kupują sobie sami na terenie szkoły. W rodzinie mają zapewnione 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacje.
Zalecane jest, aby uczniowie posiadali kieszonkowe w wysokości 200-300 USD na miesiąc.

Language Abroad dzięki długoletniej współpracy ze szkołą w Minnesocie może zaproponować uczniom osiągającym dobre wyniki w nauce stypendium oraz pomoc finansową.
Po otrzymaniu stypendium i pomocy finansowej cena wynosi:

Semestr: 8 500 USD (normalny koszt: 13 000 USD)
Rok szkolny: 17 000 USD (normalny koszt: 27 000 USD)

Dodatkowe opłaty: opłaty obowiązujące w szkole.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej w USA prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

Zapytaj o szczegóły
Posiadamy także oferty bardzo ekskluzywnych szkół w wielu innych lokalizacjach: Bangor (Maine), Fort Lauderdale i Orlando (Floryda), Houston (Teksas), Phoenix (Arizona), Oregon, Utah, Toronto oraz inne miasta w Kanadzie, a także programy szkoły amerykańskiej w Genewie, Lozannie, Montreux (Szwajcaria) czy Salzburg (Austria).