USA


Opis Kursu

Proponowane programy w USA

Rok szkolny składa się z dwóch semestrów:
od września do stycznia
od lutego do czerwca

Uczniowie w wieku 14-18 lat mogą rozpocząć naukę w amerykańskiej szkole średniej (high school). Szkoły państwowe oferują swoim uczniom wyjazd na rok szkolny bądź na semestr (pół roku). Zgłoszenia należy przesyłać do 15 kwietnia (wyjazd na rok szkolny w sierpniu) lub 15 września (wyjazd na rok szkolny w styczniu).
Program trzyletniej nauki w Stanach Zjednoczonych uprawnia do przystąpienia do high school diploma będącego odpowiednikiem polskiej matury. Uczestnik chcący zgłosić się do programu powinien znać język angielski na poziomie minimum średnio zaawansowanym.

Kryteria przyjęć:
Średnia ocen na świadectwie musi wynosić 4.0 (wgląd w świadectwa z ostatnich 3 lat).
Opinia nauczyciela języka angielskiego i dyrektora szkoły.
Rozmowa kwalifikacyjna.

Ceny:
Cena za semestr: od 13 600 USD.
Cena za rok: od 19 000 USD.
Szkoły prywatne

Nauka w szkołach prywatnych gwarantuje małą ilość uczniów w klasach oraz szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych, głównie z przedmiotów ścisłych.

Ceny:

Cena za semestr: od 13 400 USD.
Cena za rok: od 18 800 USD.

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna (1000 PLN), ubezpieczenie zdrowotne, bilety lotnicze, kieszonkowe, opłaty wizowe, opłaty za komunikację miejską, opłaty szkolne (np. podręczniki, szafka, siłownia, zajęcia dodatkowe itp.).
Lokalizacje (stany): Arkansas, Kolorado, Kalifornia, Floryda, Connecticut, Iowa, Kansas, Massachusetts, Minnesota, Nevada, New Jersey, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Karolina Północna, Ohio, Oklahoma, Pensylwania, Rhode Island, Karolina Południowa, Tennessee, Wirginia, Waszyngton, Wisconsin.
Wyjazd poprzez Fundację

Program realizowany przy współpracy z międzynarodową fundacją o długoletnim doświadczeniu. Uczestnik wyjeżdża na semestr lub rok szkolny do szkoły publicznej w USA (szkoły zlokalizowane są w różnych miastach). Koszty wiążą się z opłaceniem miejsca zakwaterowania wraz z wyżywieniem oraz opłat fundacji i kieszonkowego. Zakwaterowanie u rodzin goszczących z pełnym wyżywieniem.

Ceny:
Ceny są podawane na życzenie klienta.

 

Szkoła prywatna w Minneapolis (Minnesota) – specjalna oferta.

Jest to kameralna, prywatna szkoła w Minneapolis, w której uczy się ok. 150 uczniów. Liczba uczniów w klasie wynosi 10-15 osób, ale są to nastolatkowie z całego świata. Szkoła słynie z osiągnięć z zakresu nauk ścisłych, matematyki, historii i języka angielskiego. Oferowany program nauki języka angielskiego i innych przedmiotów dla uczniów międzynarodowych jest wysoko oceniany przez metodyków. Dla uczniów zaawansowanych szkoła proponuje zajęcia na poziomie wyższym z zakresu: biologii, chemii, matematyki, historii, literatury angielskiej. W cenie czesnego są również niektóre wycieczki szkolne.

Zakwaterowanie u rodzin goszczących. Szkoła posiada tzw. koordynatora, który jest odpowiedzialny za rodziny goszczące i standardy zakwaterowania. Rodziny goszczące są bardzo starannie dobierane oraz mają obowiązek monitorować naukę i postępy ucznia, który u nich zamieszkuje. Rodziny z reguły posiadają dzieci w podobnym wieku. Nie mają obowiązku organizować dodatkowych zajęć i wycieczek dla swoich gości, ale w większości przypadków robią to. Ponadto Amerykanie słyną ze swej gościnności. Lunch uczniowie kupują sobie sami na terenie szkoły. W rodzinie mają zapewnione 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacje.
Zalecane jest, aby uczniowie posiadali kieszonkowe w wysokości 200-300 USD na miesiąc.

Language Abroad dzięki długoletniej współpracy ze szkołą w Minnesocie może zaproponować uczniom osiągającym dobre wyniki w nauce stypendium oraz pomoc finansową.
Po otrzymaniu stypendium i pomocy finansowej cena wynosi:

Semestr: 8 500 USD (normalny koszt: 13 000 USD)
Rok szkolny: 17 000 USD (normalny koszt: 27 000 USD)

Dodatkowe opłaty: opłaty obowiązujące w szkole.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej w USA prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

Zapytaj o szczegóły
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu uzyskania oferty.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Language Abroad Kursy Językowe - Halina Juszczyk z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przemysłowej 1. Możesz się z nami skontaktować pod wskazane na stronie internetowej numery telefonów. Formularz kontaktowy, z którego chcesz skorzystać, wymaga od Ciebie podania Twojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego. Są to podstawowe dane osobowe jakimi musimy dysponować, by móc odpowiedzieć Ci na zadane przez Ciebie pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Możesz podać nam również swój numer telefonu w treści wiadomości, byśmy mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy bądź imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. W dowolnym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia drogą mailową lub telefoniczną odpowiedzi na Twoje pytanie. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy o współpracy. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (od 25 maja 2018 roku do Prezesa Urzędu Ochrony Danych).

Posiadamy także oferty bardzo ekskluzywnych szkół w wielu innych lokalizacjach: Bangor (Maine), Fort Lauderdale i Orlando (Floryda), Houston (Teksas), Phoenix (Arizona), Oregon, Utah, Toronto oraz inne miasta w Kanadzie, a także programy szkoły amerykańskiej w Genewie, Lozannie, Montreux (Szwajcaria) czy Salzburg (Austria).