Wielka Brytania


Opis Kursu

Struktura roku szkolnego

Rok szkolny składa się z trzech termów (semestrów):

  • od września do grudnia,
  • od stycznia do marca,
  • od kwietnia do końca czerwca lub połowy lipca (w zależności od szkoły).

Państwowe szkoły w Wielkiej Brytanii oferują zakwaterowanie u rodzin goszczących (home stay) lub w rezydencjach szkolnych/akademikach.

Programy edukacyjne

Preparatory School (10-13 lat)
Szkoły z kampusami posiadające urozmaicony program dla młodszych uczniów. Rozłąka z dzieckiem w młodym wieku wydaje się niepokojącą perspektywą, jednak dzieci wkraczające w okres nastoletni najlepiej przyswajają wiedzę i aklimatyzują się w nowym otoczeniu. Po krótkim czasie ich poziom biegłości językowej znacznie wzrasta. Koniecznym warunkiem pozwalającym na aplikowanie do programu Prep school jest podstawowa znajomość języka angielskiego.

GCSE (14-16 lat)
Roczny lub dwuletni pobyt w obcojęzycznej szkole to doskonała okazja, aby poznać metody nauczania oraz obyczaje tamtejszego kraju. Jest to również przepustka do dalszego kontynuowania nauki za granicą. W tym czasie warto przystąpić do egzaminu GSCE (General Certificate of Secondary Education), który jest niezbędny w kontynuowaniu dalszej nauki w Wielkiej Brytanii, ale stanowi także wspaniały szlif w dorobku każdego ucznia. Uczestnik chcący przystąpić do programu powinien znać język angielski na poziomie minimum średnio zaawansowanym. Średnia ocen na świadectwie musi wynosić 4.0 (wgląd w świadectwa z ostatnich trzech lat).

A-Level (16+) (General Certificate of Education Advanced Level) – brytyjska matura
Brytyjska matura to idealne rozwiązanie dla wielu młodych ludzi marzących o przyszłej nauce i pracy zawodowej w Wielkiej Brytanii. Dwuletni program przygotowujący do przystąpienia do brytyjskiej matury. Uczniowie rozpoczynający naukę w programie A-Level mogą wybrać od dwóch do czterech przedmiotów, jeśli uzyskali z nich wcześniej odpowiedni wynik GCSE lub ekwiwalent – dla uczniów spoza Wielkiej Brytanii (oprócz przedmiotów nie pojawiających się na egzaminie GCSE, np. prawo).  Uczestnik chcący przystąpić do programu powinien znać język angielski na poziomie minimum średnio zaawansowanym. Średnia ocen na świadectwie musi wynosić 4.0 (wgląd w świadectwa z ostatnich 3 lat).

* Niektóre z prywatnych szkół w Wielkiej Brytanii (boarding schools) oferują roczne programy A-Level, które w przyspieszonym czasie pozwalają przystąpić do brytyjskiej matury.

Przystąpienie do brytyjskiej matury i uzyskanie dobrego wyniku umożliwia naukę na wielu uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. W zależności od szkoły oferowane są różne przedmioty (prywatne boarding schools proponują większą ilość przedmiotów). Wybór przedmiotu jest tym bardziej ważny, jeśli uczeń planuje kontynuować naukę w college’u lub na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii.

Przykładowe przedmioty w szkole państwowej (wyjazd poprzez Fundację):
– Further Maths
– Statistics
– Communication & Culture
– Economics
– English Language
– English Literature
– Film Studies
– Maths
– History
– Law
– Creative Media
– Psychology
– Government&Politics
– Sociology

IB – międzynarodowa matura (16-18 lat)
IB (International Baccalaureate) – dwuletni program nauczania na poziomie liceum ogólnokształcącego kończący się egzaminem maturalnym (międzynarodowa matura). Mogą do niego przystąpić uczniowie po ukończeniu gimnazjum, pierwszej lub drugiej klasy liceum. Program składa się z sześciu kursów (przedmiotów) wybranych z sześciu grup przedmiotów (język wiodący, drugi język, nauki społeczne, nauki doświadczalne, nauki matematyczne, sztuka). Warunkami uzyskania dyplomu są także: napisanie eseju (Extended Essayn, ok. 4 tys. słów) na wybrany temat, uczestniczenie w co najmniej 150 godzin zajęć CAS (Creativity, Action, Service) oraz udział w kursie teorii wiedzy (Theory of Knowledge) – ustna prezentacja + esej. Matura IB jest uznawana na całym świecie i pozwala na wybór uniwersytetu (honorującego IB) bez egzaminów wstępnych. Jest traktowana równorzędnie z egzaminami A-Level (w Wielkiej Brytanii) lub SAT (w USA).

Lokalizacje i rodzaje szkół

 

Wyjazd poprzez Fundację

Program realizowany przy współpracy z międzynarodową fundacją o długoletnim doświadczeniu. Nauka w państwowych szkołach jest bezpłatna; koszty wiążą się z opłaceniem miejsca zakwaterowania wraz z wyżywieniem oraz opłat fundacji i kieszonkowego. Uczestnik programu wyjeżdża na rok szkolny do państwowej szkoły średniej w Wielkiej Brytanii.

Możliwe lokalizacje:

Lincolnshire (16-19 lat): zakwaterowanie – rodzina goszcząca lub internat szkolny – wysoki standard nauczania w bezpiecznym i przyjaznym środowisku, 50 lat doświadczenia. Programy Pre-A-Level, A-Level, term (4, 8 lub 12 tygodni).

Dorset (16-19 lat): zakwaterowanie – rodzina goszcząca z pół-wyżywieniem – młodzież międzynarodowa ma lekcje z brytyjskimi uczniami w szkole na Wybrzeżu Jurajskim (rocznie uczy się tu ok. 7 tys. uczniów). Program roku szkolnego.

Gloucestershire (16-19 lat): zakwaterowanie u rodziny goszczącej z pół-wyżywieniem. College znajduje się w Costwolds, 2 godziny od Londynu. Uczniowie osiągają znakomite wyniki w nauce. Uczniowie międzynarodowi – około 500 ma lekcje z młodzieżą brytyjską. Program roku szkolnego i Term (1 lub 2 termy).

Hampshire (15-19 lat): zakwaterowanie u rodziny goszczącej z pół-wyżywieniem. Szkoła zlokalizowana jest w parku w Hampshire, New Forest. Programy Pr-A-Level i krótki term.

Ceny w szkołach państwowych w Wielkiej Brytanii od:

rodzina goszcząca z wyżywieniem: od 8 000 + 150 GBP zwrotnego depozytu (Lincolnshire)
akademik bez wyżywienia: od 6 700 GBP + 150 GBP zwrotnego depozytu (Lincolnshire)
akademik z wyżywieniem: od 8 000 GBP + 150 GBP zwrotnego depozytu (Lincolnshire)

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna – 1000 PLN, bilety lotnicze, ubezpieczenie zdrowotne, w niektórych szkołach mundurek szkolny, własne wydatki.

 

Szkoły prywatne

Agencja edukacyjna Language Abroad jako jedna z nielicznych w Polsce współpracuje z najbardziej uznanymi angielskimi szkołami prywatnymi (boarding schools). Ich ogromny prestiż jest rezultatem długoletniego doświadczenia w kształceniu młodych ludzi oraz połączeniem znakomitej kadry nauczycielskiej z ekskluzywnym otoczeniem prywatnej placówki.

Ceny w szkołach prywatnych w Wielkiej Brytanii od:

A-Level (brytyjska matura) – od 25 000 GBP za rok
IB (międzynarodowa matura) – od 25 000 GBP za rok

Lokalizacje: Brighton, Bournemouth, Cambridge, Cambridgeshire, Canterbury, Croydon, Dorset, East Hertfordshire, Hailsham, Hertfordshire, Londyn, Lucton, North Yorkshire, Oxford, Somerset, Sussex, Warminster oraz wiele innych.

Kryteria przyjęć:
Uczestnik chcący zgłosić się do programu powinien znać język angielski na poziomie minimum średnio zaawansowanym.
Średnia ocen na świadectwie musi wynosić 4.0 (wgląd w świadectwa z ostatnich 3 lat).
Test z języka angielskiego i matematyki.
Rozmowa kwalifikacyjna.
Opinia nauczyciela języka angielskiego oraz dyrektora szkoły.
Egzaminy zdawane w szkołach brytyjskich uznawane są na całym świecie, także w Polsce.

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna w wysokości 1000 PLN, opieka Guardiana, bilety lotnicze, ubezpieczenie zdrowotne, kieszonkowe.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej w Anglii prosimy o kontakt telefoniczny po numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

Zapytaj o szczegóły
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu uzyskania oferty.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Language Abroad Kursy Językowe - Halina Juszczyk z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przemysłowej 1. Możesz się z nami skontaktować pod wskazane na stronie internetowej numery telefonów. Formularz kontaktowy, z którego chcesz skorzystać, wymaga od Ciebie podania Twojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego. Są to podstawowe dane osobowe jakimi musimy dysponować, by móc odpowiedzieć Ci na zadane przez Ciebie pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Możesz podać nam również swój numer telefonu w treści wiadomości, byśmy mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy bądź imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. W dowolnym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia drogą mailową lub telefoniczną odpowiedzi na Twoje pytanie. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy o współpracy. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (od 25 maja 2018 roku do Prezesa Urzędu Ochrony Danych).

Lincolnshire

Cambridge

Canterbury

Berkshire

Somerset

Bournemouth

Hertfordshire

Essex

Worchesetrshire