Kursy przygotowawcze do boarding schools i programu IB

Kursy przygotowawcze do boarding schools i programu IB


Opis Kursu
Więcej informacji

Letnie kursy przygotowawcze do boarding schools

W okresie letnim dla dzieci i młodzieży proponujemy kursy językowe na kampusach boarding schools, które stanowią doskonałe przygotowanie do rozpoczęcia nauki w prywatnej lub państwowej szkole w programie IB, A-Level oraz dla uczniów poniżej 16 roku życia (programy GCSE). Z tego typu kursów mogą skorzystać także osoby, którzy chcą poznać życie codzienne uczniów boarding school, ich zwyczaje, otoczenie i kulturę Wielkiej Brytanii, ale nie posiadają planów związanych z przyszłą edukacją za granicą. Zachęcamy zatem do wyboru tych atrakcyjnych programów językowych.

Oferta nr 170

Boarding school założona w 1847 roku. Jedna z wiodących szkół, położona w południowo – zachodniej części Anglii. Koedukacyjna, niezależna szkoła dzienna i boarding school dla uczniów wieku 0–18 lat. Oddział dla międzynarodowych uczniów jest częścią boarding school (przeznaczona dla uczniów z zagranicy w wieku 8–17 lat). Jest to szkoła dla uczniów, którzy porozumiewają się językiem angielskim jako pierwszym lub drugim językiem; oferuje całoroczny intensywny program nauki w języku angielskim oraz letnią szkołę dla uczniów, którzy pragną się przekonać, jak wygląda codzienne życie i nauka w boarding school.

Lokalizacja
Miasteczko położone w hrabstwie Somerset w południowo-zachodniej Anglii.

Szkoła oferuje w lecie kursy summer school, które przygotowują do nauki w tradycyjnej boarding school. Dwa rodzaje szkoły dla uczniów w różnym wieku: 7–12 lat i 13–17 lat. Uczniowie w trakcie letniej szkoły uczestniczą w różnych sportach, wieczornych zajęciach i wycieczkach, mają ciągle zajęty czas. Letnia szkoła jest mała i przyjazna. Nauczyciele z boarding school oraz pracownicy szkoły zapewniają 24-godzinną opiekę w trakcie trwania kursu. Zapewniają uczniom pomoc i wsparcie w bezpiecznym otoczeniu.

Kurs
Daty kursów: 30.06.2018 – 11.08.2018 (kursy 3-tygodniowe). Dzień przyjazdu i wyjazdu: sobota.

Junior Summer School to kurs przygotowawczy dla dzieci i młodzieży (w wieku 7 - 12 lat), którzy pragną poznać jak wygląda życie w typowej, brytyjskiej boarding school. Wszyscy uczniowie po przyjeździe przystępują do testu z języka angielskiego, na podstawie którego zostaną przydzieleni do odpowiedniej grupy (znajomość języka, wiek). Dokładny czas i długość lekcji zależy od wieku oraz poziomu znajomości języka angielskiego ucznia.
25 godzin języka angielskiego tygodniowo w międzynarodowych grupach. 15 godzin nauki języka angielskiego +10 godzin nauki przedmiotów (lekcje "English in Context": angielskie słownictwo i gramatyka powiązane z przedmiotami). Przykładowe przedmioty: Mathematics, Combined Science, History, Geography, Design & Technology, Art and ICT.

Senior Summer School to kurs przygotowawczy dla dzieci i młodzieży (w wieku 13 - 17 lat), którzy pragną poznać jak wygląda życie w typowej, brytyjskiej boarding school. Wszyscy uczniowie po przyjeździe przystępują do testu z języka angielskiego, na podstawie którego zostaną przydzieleni do odpowiedniej grupy (znajomość języka, wiek). Dokładny czas i długość lekcji zależy od wieku oraz poziomu znajomości języka angielskiego ucznia.
25 godzin języka angielskiego tygodniowo w międzynarodowych grupach. 15 godzin nauki języka angielskiego + 10 godzin nauki przedmiotów („English in context”). Przykładowe przedmioty: Art, British Culture, Business Studies, Businessand Enterprise Skills, Combined Science, Creative Writing, Design & Technology, English Literature, Environmental Science, French, Geography, German, History, Humanities, ICT, Law, Media Studies, Music and Drama, Psychology, Speech and Drama, Sport and Study Skills. Pod koniec kursu uczniowie przystępując do egzaminu Trinity English examination.

Zakwaterowanie
Dobry standard zakwaterowania na części kampusu z uroczymi lasami i przestrzenią przeznaczoną na zajęcia rekreacyjne. Niedawno odnowione rezydencje szkolne - małe i dobrze wyposażone. Personel szkoły jest doświadczony i na co dzień pracuje normalnie z uczniami w boarding school, dlatego znają potrzeby międzynarodowych uczniów. Zakwaterowanie w pokoju 2 lub 3-osobowym. Każdy z uczniów zakwaterowany w pokoju posługuje się innym językiem.

Zajęcia pozalekcyjne, wycieczki
Wieczorne zajęcia pozalekcyjne:
- kino,
- kręgle,
- arts&crafts,
- gotowanie,
- talent show,
- nurkowanie.

Przykładowe miejsca wycieczek:
- Bournemouth,
- Bath,
- Cardiff,
- Bristol,
- Paignton Zoo,
- Taunton High Ropes,
- Woodlands Centre,
- katedra w Exeter.

Cena za 3-tygodniowy kurs: 3 900 GBP.

Dodatkowe opłaty: bilet lotniczy, ubezpieczenie turystyczne, opłata operacyjna, kieszonkowe.

Szkoła oferuje także kursy:
- Multi-Sports
- Science, Technology & Engineering
- 10-dniowy kurs przygotowujący do rozpoczęcia nauki w programach GCSE, A-level i IB

 

Oferta nr 171

Kursy odbywają się w szkole międzynarodowej w hrabstwie Dorset. Jest to szkoła specjalnie stworzona dla uczniów międzynarodowych mająca pomóc w szybkiej nauce i wyrównaniu poziomu znajomości języka angielskiego, który będzie odpowiedni do nauki w boarding school. Centrum jest członkiem Independent Schools Council oraz posiada akredytację British Council. Szkoła posiada osobny kampus na którym może być zakwaterowanych ok. 160 uczniów.

Lokalizacja

hrabstwo Dorset

Kurs
Poziomy znajomości języka: A1 (Beginner) - C2 (Advanced).
Letnie kursy prowadzone są już od 20 lat dla uczniów, którzy chcą poprawić płynność komunikacji w języku angielskim, uczyć się w przyszłości w boarding school - poprawa znajomości języka i nauka języka poprzez przedmioty (English in Context).
Wiek uczestników: 8-17 lat. Domy dla Juniorów są nieco mniejsze.
30 lekcji języka angielskiego tygodniowo (21 godzin i 15 minut dla dzieci w wieku 8-12 lat oraz 22 godziny i 30 minut dla dzieci w wieku 13 - 17 lat) w grupie maks. 8-osobowej. Ogólne lekcje języka angielskiego oraz nauka przedmiotów: Science, Maths, History, Geography, Cultural studies, Art, Drama, Computing. Lekcje prowadzone są w sposób interaktywny i dynamiczny. Ponadto 4 razy w tygodniu dzieci wieczorem przez godzinę odrabiają pracę domową pod nadzorem. Uczniowie są przydzielani do grup zbliżonych wiekowo, ale przede wszystkim ze względu na poziom znajomości języka. Po zakończonym kursie uczniowie otrzymują certyfikat oraz raport. W cenę kursu wliczone są zajęcia sportowo-rekreacyjne i wycieczki.

  • Szkoła oferuje także dodatkowe opcje kursów: Specialist Academic Preparation for Starting IGCSE/GCSE (22 godziny i 30 minut lekcji tygodniowo - 12 lekcji języka angielskiego i drama + 3 wybrane przedmioty) oraz Specialist Academic Preparation for Starting A lever or IB (22 godziny i 30 minut lekcji tygodniowo - 15 lekcji języka angielskiego i drama + 3 wybrane przedmioty).

Daty kursów (kursy 2,4,6 i 8-tygodniowe): 04.07.2018 - 29.08.2018. Przyjazd na kurs jest w środę i wyjazd także w środę.

Zakwaterowanie
Na kampusie w domach - rezydencjach szkolnych. Pokoje są głównie 1 lub 2-osobowe, jest też kilka pokoi 3 i 4-osobowych. Łazienki są wspólne. O dzieci dba pracownik szkoły mieszkający w domu. Pełne wyżywienie, posiłki podawane są w szkolnej jadalni + dodatkowe przekąski między posiłkami. Pranie zapewnione 2 razy w tygodniu. Pościel zapewniona - zmieniana raz w tygodniu.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne, wycieczki
Uczniowie mogą wybierać różne zajęcia pozalekcyjne: tenis, pływanie, piłka nożna, jazda konna, siatkówka, badminton, koszykówka, łucznictwo, wspinaczka, golf, fitness, kajakarstwo, trampolina, żeglarstwo, klub internetowy, arts & crafts. Zajęcia wieczorne: quizy, bingo, talent show, pokazy mody, wieczory tematyczne, turnieje, joga, zumba, gry, wieczory filmowe, dyskoteki, tenis stołowy, pizza night, gotowanie i inne. Wycieczki: dwa razy w tygodniu.

Cena programu za tydzień: 1 345 GBP all inclusive dla 1 osoby. Transfer z/na lotniska/o Heathrow lub Gatwick - 200 GBP w 2 strony.

Dodatkowe opłaty: bilet lotniczy, ubezpieczenie turystyczne, opłata operacyjna.

Oferta nr 130

Program skierowany jest dla uczniów, którzy rozpoczynają naukę w boarding schools, a także dla chcących zapoznać się z brytyjskim systemem edukacyjnym. Po lekcjach młodzież może ćwiczyć język obcy w trakcie konwersacji z angielskimi uczniami (tzw. „Student Hosts”). Ponadto uczniowie biorą udział w programie rekreacyjno-sportowym (sporty, wycieczki, kluby) i mają możliwość zwiedzenia niektórych angielskich miast. W kursach organizowanych już od 15 lat uczestniczyła dotychczas młodzież z ponad 40 krajów. Organizacja posiada akredytację British Council i należy do English UK.

Lokalizacja

kursy są prowadzone na kampusie dwóch szkół w Anglii w hrabstwach Somerset i Hampshire

Kursy
Kurs Junior Academic
Zalecany poziom znajomości języka: B1. Wiek uczestników: 10-12 lat. 25 godzin lekcji tygodniowo. Jest to mniej intensywna wersja kursu Pre-GCSE i lekcje są odpowiednio dopasowane do wieku uczestników kursów. Uczniowie ponadto nabywają umiejętności takie jak: integracja, komunikacja, praca w zespole, odpowiednie maniery, pewność siebie, pozytywne nastawienie, świadomość kulturowa. Kurs to 9 godzin języka angielskiego tygodniowo w 16-osobowych grupach (przeciętnie 9-10-osobowych). Po 3 godziny zajęć z Maths i Drama (3 godziny na każdy przedmiot) oraz po 90 minut nauki na każdy z następujących przedmiotów: Physics, Chemistry, Biology, History, Geography, Art, ICT i Life Skills. Udział w przedstawieniach teatralnych (zajęcia z dramy - teatru) zwiększa pewność uczniów.
Po lekcjach uczniowie mają program zajęć rekreacyjno-sportowych w trakcie którego integrują się z angielskimi uczniami ("student host", którzy także się opiekują uczniami międzynarodowymi). Na kurs składa się także minimum 3 godziny prac domowych tygodniowo - nadzorowanej przez angielskich uczniów (student hosts).

Kurs PRE-GCSE
Zalecany poziom znajomości języka: B1. Wiek uczestników: 13-15 lat.
Intensywny program składa się z 30 godzin lekcji oraz 6 godzin prac domowych tygodniowo. Kurs to 9 godzin języka angielskiego tygodniowo w 16-osobowych grupach (przeciętnie 12-13-osobowych). Lekcje z języka angielskiego koncentrują się na: angielski w codziennych sytuacjach (zdrowie, pytania o wskazówki dotarcie w konkretne miejsce), umiejętności poszukiwania (własny projekt i prezentacja ustna), czytanie i dyskusja. Ponadto wykorzystanie do nauki piosenek, filmów, gazet, telewizji. Pozostałe godziny to lekcje z ok. 10 przedmiotów takich jak: Maths, Physics, Chemistry, Biology, ICT (Computers), Business Studies, Art, History i Geography (młodzież przysposabia sobie angielskie słownictwo z danego przedmiotu) oraz 3 godziny dramy tygodniowo (udział w przygotowaniu musicalu; drama rozwija pewność wypowiedzi). Po lekcjach uczniowie mają program zajęć rekreacyjno-sportowych w trakcie którego integrują się z angielskimi uczniami (którzy także się opiekują uczniami międzynarodowymi - "student hosts").
Dostępna jest także opcja kursu Fast Track Pre-GCSE dla uczniów w wieku 15-16 lat (czas trwania 6 tygodni). Dla uczniów, którzy planują rozpocząć roczną naukę w programie GCSE i chcą uczyć się przedmiotów Science (Maths, Physics, Chemistry, Biology, Business Studies / Economics).

Kurs Pre-A-Level / Pre-IB
Zalecany poziom znajomości języka: B2. Wiek uczestników: 15-17 lat. 30 godzin lekcji tygodniowo. Przeznaczony jest dla uczniów, którzy planują rozpocząć naukę w programie A-Level lub IB (International Baccalaureate Diploma).
Kurs to lekcje języka angielskiego: wprowadzenie do egzaminu IELTS, pisanie eseju, lekcje z dramy, gramatyka, akademicki angielski - wymagany w szkole, prezentacje, debaty, metody samodzielnej nauki (10 godzin tygodniowo). Zajęcia z wybranych przez siebie przedmiotów - min. 3 przedmioty, maks. 4-5; 3 godziny zajęć tygodniowo z każdego wybranego przedmiotu. Przedmioty do wyboru: Maths, Business/Economics, Physics, Further Maths, Chemistry, Art and Design, Biology, Psychology, History, Theory of Knowledge, Geography, ICT (computing). Grupy są maks. 16-osobowe . Po lekcjach uczniowie mają program zajęć rekreacyjno-sportowych w trakcie którego integrują się z angielskimi uczniami ("student hosts", którzy także się opiekują uczniami międzynarodowymi). Tygodniowo jest 1 całodniowa wycieczka, przykładowe miejsca: Oxford, Winchester, Cambridge, Londyn, Windsor.

Zakwaterowanie

Na kampusie szkoły. Dziewczęta i chłopcy mieszkają w osobnych budynkach. Rezydencje są czyste i ogrzewane. Duża część pokoi jest 2-osobwa; są również pokoje, w których mieszka od 4 do 6 uczniów (młodsi uczniowie). W budynkach ponadto mieszczą się toalety, salony z sofami i telewizorem, pomieszczenie do nauki, udogodnienia kuchenne; dostępne WiFi. Pranie zapewnione raz w tygodniu. Na zewnątrz budynków są piękne ogrody. Personel szkoły zakwaterowany jest w budynkach. Pełne wyżywienie - 3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolacja podawane są w jadalni; przekąski w domach mieszkalnych.
Dzień przyjazdu i wyjazdu: niedziela (poza kursem rozpoczynającym się w poniedziałek 10.07.2017) . Transfer z lotnisk London Heathrow i Gatwick jest wliczony w cenę kursu - w 2 strony z/na lotniska/o w wyznaczonych godzinach. Z innych lotnisk - na życzenie klienta.

Zajęcia pozalekcyjne

- 16 sportów do wyboru (codziennie uczniowie mają godzinę zajęć sportowych, np. krykiet, piłka ręczna, rugby),
- 2 duże wydarzenia tygodniowo, np. pokaz mody, gry biznesowe, szybkie konwersacje, formalna kolacja i tańce, wieczór kasyna,
- niedzielne kluby: wyprowadzanie psów, odlew dłoni z gipsu, box, gotowanie, sztuczki cyrkowe, śpiewanie, fotografia i inne,
- wycieczki: 1 całodniowa wycieczka tygodniowo (uczniowie dołączają do uczestników na kursie Pre-GCSE i jadą razem na wspólną wycieczkę, gdzie uczą się o kulturze Wielkiej Brytanii, np. Oxford, Longleat, Bristol, Bath, Cardiff i Dartmoor) oraz 1 lub 2 wycieczki pół-dniowe tygodniowo, np. zewnętrzna i wewnętrzna wspinaczka, budowanie tratwy, spacery po wybrzeżu, zwiedzanie jaskiń, kolarstwo górskie, grass sledding, poznawanie lokalnych parków narodowych i wizyty w lokalnych muzeach (wycieczki pół-dniowe są dostępne tylko na kursie Junior Academic).

Daty i ceny:

8 tygodni od 09.07.2018 do 02.09.2018: 9920 GBP
6 tygodni od 22.07.2018 do 02.09.2018: 7440 GBP
4 tygodnie od 09.07.2018 do 05.08.2018: 4960 GBP
4 tygodnie od 05.08.2018 do 02.09.2018: 4960 GBP
2 tygodnie od 22.07.2018 do 05.08.2018: 2680 GBP
2 tygodnie od 05.08.2018 do 19.08.2018: 2680 GBP

Cena zawiera:
- program językowy
- zakwaterowanie z wyżywieniem
- zajęcia sportowo-rekreacyjne + wycieczki
- materiały do nauki
- transfer z/na lotniska/o Heathrow lub Gatwick

Dodatkowe opłaty: bilet lotniczy, ubezpieczenie turystyczne, opłata operacyjna.

Oferta nr 179

Kursy akademickie dla dzieci w wieku 7-12 lat:
- nadzorowany kurs
- nauka języka angielskiego i przedmiotów odpowiednich dla danej grupy wiekowej
- doświadczenie życia i nauki w baording school (atmosfera znana z książek o Harrym Potterze)
- kurs z myślą o uczniach, którzy chcą w przyszłości uczyć się w brytyjskiej szkole średniej (oraz Preparatory)
- uczniowie komunikują się z rówieśnikami z całego świata
- poprawa umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim i zdobywanie wiedzy z przedmiotów
- zwiększenie świadomości własnej kultury i innych osób
- poznanie życia w tradycyjnej, brytyjskiej boarding school

Lokalizacja
- Bristol: kampus prywatnej boarding school (szkoła dla uczniów w wieku 3-18 lat oferuje programy IB, A-Level), w południowo-zachodniej Anglii (10 minut drogi samochodem z lotniska w Bristolu oraz 40 minut od centrum miasta Bristol; Bristol znajduje się godzinę drogi pociągiem od Londynu, szkoła niecałe dwie godziny drogi od Londynu).
- Cambridge: nowoczesny kampus jest zlokalizowany blisko centrum miasta; wyposażenie: 12 nowoczesnych sal lekcyjnych, w tym laboratorium do lekcji Science, dwa studia muzyczne, siłownia, hala sportowa, dwie biblioteki, jadalna, 1-osobowe pokoje z łazienkami.

Kurs
Wiek uczestników: 7-12 lat.
Grupy są maks. 12-osobowe. 20 godzin lekcji tygodniowo + sporty oraz indywidualny czas nauczyciela. Nauka przedmiotów na kursie: English, Mathematics, Science, History, Geography, Religious Education, Technology, Art, Music, Dance i Drama. Wiele lekcji wychodzi poza normalny schemat zajęć - uczeń musi zbadać temat lub uczestniczyć w projekcie (Science, Mathematics i Geography). Dziecko będzie uczone przez doświadczonych nauczycieli szkół podstawowych. Normalne lekcje są uzupełnione przez zajęcia pozalekcyjne i wycieczki.
Uczniowie w grupie spotykają się z nauczycielem (Tutorem) i omawiają swój dzień oraz czego się nauczyli; w tym czasie uczniowie mogę skorzystać z komputerów i brać udział w innych zajęciach: gry, spacery, tworzenie plakatów.
Cena kursu zawiera: certyfikat uczestnictwa, raport, portfolio. Uczestnicy kursów mają dopasowany program nauczania do wieku oraz zainteresowań - według zasad CLIL: Content and Language Integrated Learning.
Zalecany poziom znajomości języka: minimum A2.

Daty kursów
Cambridge: 30.06.2018 - 28.07.2018

Bristol: 07.07.2018 - 18.08.2018

Zakwaterowanie
Uczniowie są zakwaterowani na kampusie - dziewczęta i chłopcy w osobnych budynkach. Pokoje 2-osobowe dla młodszych dzieci (w Cambridge są pokoje tylko 1-osobowe). W budynkach znajdują się: udogodnienia do prania, kuchnie, salony. Wyżywienie: pełne (3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolacja) - podawane są w szkolnej jadalni. Przed lekcjami uczniowie mają możliwość spotkania się z pielęgniarką. Transfer z/na lotniska/o (w 2 strony) jest wliczony w cenę.

Zajęcia pozalekcyjne, wycieczki
Sporty, wieczorne zajęcia (art and crafts, talent show, łucznictwo, szermierka, filmy, gry, poszukiwanie skarbów, warsztaty teatralne, poszukiwanie skarbów, przyjęcia nad basenem, spacery), wycieczki (w soboty, np. Londyn, Cardiff, Birmingham; środa - Bristol; niedziela - lokalne zwiedzanie, np. Brean, Crealy Adventure Park and Exeter),  W niektórych zajęciach biorą udział angielscy uczniowie (szkoła prowadzi dla nich British club).
Jazda konna (Bristol) - lekcje za dodatkową opłatą (maks. 3 lekcje w tygodniu). Lekcje są grupowe; cena za 1 lekcję od osoby – 40 GBP.

Cena 2-tygodniowego kursu dla 1 osoby: od 2 160 GBP (Bristol) i 2 760 GBP (Cambridge).

Cena zawiera:
lekcje
materiały do nauki
zakwaterowanie
wyżywienie
pranie
zajęcia pozalekcyjne
wycieczki
transfer z/na lotniska/o (w 2 strony)

Kursy akademickie dla dzieci w wieku 13-18 lat

Lokalizacja
- Bristol: kampus prywatnej boarding school (szkoła dla uczniów w wieku 3-18 lat oferuje programy IB, A-Level), w południowo-zachodniej Anglii (10 minut drogi samochodem z lotniska w Bristolu oraz 40 minut od centrum miasta Bristol; Bristol znajduje się godzinę drogi pociągiem od Londynu, szkoła niecałe dwie godziny drogi od Londynu)
- Cambridge: nowoczesny kampus jest zlokalizowany blisko centrum miasta; wyposażenie: 12 nowoczesnych sal lekcyjnych, w tym laboratorium do lekcji Science, dwa studia muzyczne, siłownia, hala sportowa, dwie biblioteki, jadalna, 1-osobowe pokoje z łazienkami.
Londyn: college w Londynie z widokiem na Westminster i Tamizę; w dzielnicy gdzie niedaleko znajduje się Westminster Bridge; nowoczesne wyposażenie.

Kurs przygotowujący do IGCSE lub GCSE
Wiek uczestników: 13-14 lat.
Grupy są maks. 15-osobowe. 30 godzin lekcji tygodniowo + stymulujące wykłady i warsztaty: planowanie przyszłej kariery, bezpieczeństwo w internecie, pierwsza pomoc, wiedza finansowa, wykłady prowadzone przez ekspertów. Zawartość kursu: lekcje z wybranych przedmiotów np. Art, Business Studies, Geography, History, Literature, Maths, Philosophy, Sciences, ICT, Design and Technology, Social Studies - prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli z danego przedmiotu. Zalecany poziom znajomości języka: minimum B1.
Kurs przygotowujący do A-Level lub IB
Wiek uczestników: 15-18 lat. Grupy są maks. 15-osobowe. 30 godzin lekcji tygodniowo + stymulujące wykłady i warsztaty: planowanie przyszłej kariery, bezpieczeństwo w internecie, pierwsza pomoc, wiedza finansowa, wykłady prowadzone przez ekspertów. Zawartość kursu: lekcje z wybranych przedmiotów (4 przedmioty tygodniowo), np. Art and Art History, English Options (do wyboru: Przygotowanie do egzaminu IELTS, English Grammar, English Literature, Pisanie esejów, Umiejętność Prezentacji), Humanities (do wyboru: History, Geography, Economics, Business Studies, Politics, Media Studies, Drama, ICT i Psychology), Mathematics, Sciences (Biology, Chemistry, Physics i Design and Technology), Theory of Knowledge (ToK). Zalecany poziom znajomości języka: minimum B2.

Dodatkowe opcje na kursie (w wyznaczonych datach):

- Academic Summer Plus (Medical Studies - Londyn, Oxbridge Preparation - Cambridge, IELTS Preparation - Londyn, Academic Sports - Bristol).

Daty kursów
Bristol: 07.07.2018 - 25.08.2018
Londyn: 30.06.2018 - 25.08.2018
Cambridge: 30.06.2018 – 25.08.2018
Zakwaterowanie
Okolice Bristolu: Uczniowie są zakwaterowani na kampusie - dziewczęta i chłopcy w osobnych budynkach. Pokoje 2-osobowe dla młodszych uczniów. W budynkach znajdują się: udogodnienia do prania, kuchnie, salony. Wyżywienie: pełne (3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolacja) - podawane są w szkolnej jadalni. Przed lekcjami uczniowie mają możliwość spotkania się z pielęgniarką. Transfer z/na lotniska/o (w 2 strony) jest wliczony w cenę.

Londyn: Uczniowie są zakwaterowani głównie w pokojach 1-osobowych z łazienką (dostępne są również pokoje 2-osobowe). Wyżywienie: pełne (3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolacja) - podawane są w szkolnej jadalni. Transfer z/na lotniska/o (w 2 strony) jest wliczony w cenę.

Cambridge: Uczniowie są zakwaterowani w pokojach 1-osobowych z łazienką. Wyżywienie: pełne (3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch, kolacja) - podawane są w szkolnej jadalni. Transfer z/na lotniska/o (w 2 strony) jest wliczony w cenę.

Zajęcia pozalekcyjne, wycieczki
Przykładowe zajęcia: gotowanie, robienie bransoletek, zawody artystyczne, zajęcia cyrkowe, quizy, fotografia, cyfrowe media, tekstylia, piłka nożna, krykiet, siatkówka, koszykówka, badminton, tenis, paintball, szermierka, łucznictwo, wspinaczka, wodny zorbing, pływanie, kajakarstwo, zawody, survival, jazda na łyżwach, barbecue, przyjęcia przy basenie.
Wycieczki Bristol: Londyn, Thorpe Park, Oxford, Warwick, Bournemouth, Cardiff, Birmingham, West Midland Safari Park, Stratford Upon Avon, Exeter, Bath.
Wycieczki Londyn: Brighton, Cambridge, Oxford, Windsor, Winchester and Cantebury, London Eye, Houses of Parliament, Westminster, National Gallery, Tower of London, London Museums, Trafalgar Square, Buckingham Palace i Madame Tussauds. Wycieczki Cambridge: London Eye, Tower of London, Buckingham Palace, Houses of Parliamen, Oxford street, Thorpe Park, Norwich, Birmingham.
Jazda konna - lekcje za dodatkową opłatą (maks. 3 lekcje w tygodniu). Lekcje są grupowe; cena za 1 lekcję od osoby – 40 GBP (dostępne w szkole koło Bristolu).

Cena 2-tygodniowego kursu dla 1 osoby: od 2 160 GBP (Bristol) i 2 760 GBP (Londyn i Cambridge).

Cena zawiera:
lekcje
materiały do nauki
zakwaterowanie
wyżywienie
pranie
zajęcia pozalekcyjne
wycieczki
transfer z/na lotniska/o (w 2 strony)

Dodatkowe opłaty: ubezpieczenie turystyczne, opłata operacyjna, bilet lotniczy.

 

Oferta nr 33

Lokalizacja

Oksford - zajęcia oraz zakwaterowanie są w prestiżowej boarding school oferującej w ciągu roku szkolnego program IB Diploma.

Data kursu: 01.07 - 21.07.2018 (3 tygodnie) / 22.07 - 11.08.2018 (3 tygodnie)

Kurs

Kurs przeznaczony dla uczniów, którzy wkrótce rozpoczną naukę w programie IB Diploma. Kurs prowadzony jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli, którzy na co dzień uczą tych przedmiotów w szkole z IB. Kurs jest przeznaczony dla uczniów 15 +. Struktura kursu: 25 lekcji (1 lekcja trwa 55 minut) na tydzień w różnych kombinacjach:

1 tydzień: Language i Literature. Wszyscy uczniowie mają przedmiot Literature jako część Diploma. W tej części kursu nacisk będzie kładziony na charakter i strukturę przedmiotu Literature. Większość uczniów studiuje kurs Literature w ich pierwszym języku. Wszyscy uczniowie będą brać udział w wystawianej na żywo sztuce Szekspira. Kurs będzie również dostępny dla uczniów z drugim językiem (language B lub A2). W niektóre popołudnia uczniowie zostaną zapoznani z niektórymi wymaganiami CAS (program IB Diploma).

2 tydzień: Science i Art. Wybór zajęć artystycznych w zależności i zdolności uczniów oraz praktyczne lekcje Science z eksperymentami będą przeprowadzone w salach lekcyjnych do nauczania Biology, Chemistry i Physics Laboratories.

3 tydzień: Maths i Humanities. Uczniowie są przydzielani do klas na zajęciach z Maths ze względu na ich zdolności i poziom zaawansowania (w pierwszym dniu kursu jest test). Uczniowie zapoznają się także z ramami programu nauczania przedmiotów humanistycznych w programie IB. Później uczniowie będą wybierać pracę nad projektami z tych przedmiotów, które interesują ich najbardziej tematycznie.

Korzyści dla uczniów, którzy przystąpią do kursu:

- rozwiną umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w programie IB Diploma

- poznają trzy główne style - kurs Literature

- zapoznają się z kursem Theory of Knowledge

- rozwiną praktyczne umiejętności Science

- będą współpracować z innymi uczniami w ramach projektów CAS/Arts

- otrzymają profesjonalne doradztwo zawodowe

Kurs jest prowadzony przez doświadczonych nauczycieli w programach IB i dostarcza uczniom pełną specyfikę programu IB w jednej ze szkół oferujących ten program najdłużej. Zajęcia dotyczą theory of knowledge i są ukierunkowane na uczniów międzynarodowych. Ponadto nauczyciele doradzają odnośnie przyszłej kariery naukowej i zawodowej. Częścią kursu są także wizyty w Oxfordzie, muzeach i college'ach.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w dużych domach/rezydencjach szkolnych, z łatwym dostępie do głównego budynku szkoły. Pokoje 2 lub 3-osobowe. Osobne domy dla dziewcząt i chłopców. Pościel i ręczniki zapewnione, dostępne są również udogodnienia do prania. W każdym domu mieszka opiekun. Pełne wyżywienie zapewnione, czyli 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, wieczorny posiłek) - podawane są w szkolnej jadalni (duży wybór ciepłych i zimnych posiłków każdego dnia; dostępne opcje wegetariańskie, bar sałatkowy, świeże owoce). W domach można kupić także kanapki, bagietki oraz inne lekkie przekąski i napoje w ciągu dnia.
* Dostępna jest również opcja zakwaterowania u rodzin goszczących.

Zajęcia pozalekcyjne i wycieczki
Uczniowie mają zorganizowany czas po lekcjach (po południu i wieczorami) oraz w trakcie weekendów. 1 całodniowa wycieczka tygodniowo jest wliczona w cenę kursu: np. niedziela - Londyn lub Stonehenge - poniedziałek (inne wycieczki można wykupić za dodatkową opłatą, np. Windsor Castle, Stratford-upon-Avon. Proponowane zajęcia pozalekcyjne: malowanie szkła, rugby, tenis, casino night, przygotowywanie pizzy, jazda na łyżwach, dyskoteka, wieczór filmowy, british club, pływanie łódką i inne.

Cena

Cena 3-tygodniowego programu od 3 996 GBP.

Cena programu zawiera:
- lekcje i materiały do nauki,
- zakwaterowanie w rezydencji szkolnej lub u rodziny goszczącej z pełnym wyżywieniem (3 posiłki dziennie),
- zajęcia rekreacyjno-sportowe i wycieczki (1 całodniowa tygodniowo).

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna, ubezpieczenie turystyczne na 3 tygodnie ok. 135 PLN, bilety lotniczy, transfer z /na lotniska/o w 2 strony (w zależności od lotniska): Heathrow (230 GBP w 2 strony), Gatwick (340 GBP w 2 strony), Luton (270 GBP w 2 strony), Stansted (330 GBP w 2 strony).

 

 

Oferta nr 186

Letni program organizowany jest przez angielską boarding school, która została założona w 1907 roku; szkoła mieści się na 175 akrach i jest położona ok. godziny drogi od Londynu i lotniska Heathrow.

Wyposażenie kampusu:
- boiska sportowe
- korty do tenisa
- nowoczesne sale lekcyjne do zajęć Science
- Szkoła do zajęć ze sztuki / Szkoła muzyczna
- wewnętrzny basen

Lokalizacja
wieś w hrabstwie Hampshire

Wiek uczniów: 8-15 lat. Szkoła oferuje kursy, które dają uczniom przedsmak nauki i codziennego życia w tradycyjnej boarding school.

Kurs
Data kursu: 14.07.2018 – 04.08.2018 (3 tygodnie). Dzień przyjazdu i wyjazdu: sobota. 26 godzin nauki języka angielskiego tygodniowo w grupach maks. 8-10-osobowych (grupy według wieku i umiejętności). Rozwijanie mówienia, rozumienia i pisania poprzez różne tematyczne projekty (w tym np. Geography, Science, History).

 

Zakwaterowanie
Dziewczęta i chłopcy są zakwaterowani osobno. W domach mieszkają opiekunowie. Pokoje są od 3 do 8-osobowych. Pełne wyżywienie (codziennie 3 posiłki). Transfer z/na lotniska/o Heathrow w 2 strony jest wliczony w cenę w wyznaczonych dniach i godzinach.

Zajęcia pozalekcyjne, wycieczki
Zajęcia rekreacyjno-sportowe:
- rugby,
- krykiet,
- piłka nożna,
- siatkówka,
- hokej,
- pływanie,
- arsts&crafts,
- gotowanie,
- teatr i tworzenie filmów,
- szkoła leśna,
- golf,
- jazda na rowerze.

Przykładowe miejsca wycieczek:
- Windsor Castle,
- Portsmouth Harbour,
- Winchester,
- Arundel Castle,
- Londyn.

Cena za 3-tygodniowy kurs: 3 750 GBP.

Dodatkowe opłaty: bilet lotniczy, ubezpieczenie turystyczne, opłata operacyjna, kieszonkowe.

Zapytaj o szczegóły