Szwajcaria


Opis Kursu

Szkoła akceptuje dzieci od 8 roku życia. Jest to kameralny ośrodek z tradycjami (ponad 100 lat doświadczenia), położony w Montreux, w samym sercu Alp nad Jeziorem Genewskim. Międzynarodowy instytut został założony w 1874 roku przez rodzinę specjalizującą się w nauczaniu i wprowadzaniu nowych metod edukacyjnych. Placówka należy do najstarszych spośród szwajcarskich szkół i przez lata zdobyła bardzo dobrą reputację, dzięki ciągłemu udoskonalaniu programów nauczania oraz wysokim standardom. Jest to koedukacyjna szkoła, posiadająca wyspecjalizowaną i doświadczoną kadrę nauczycielską. Każdy z uczniów może liczyć na indywidualne podejście w kwestiach nauki oraz bardzo dobrą opiekę personelu szkoły (stosunek opiekunów do uczniów: 1:6). Instytut ponadto specjalizuje się w nauczaniu języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego oraz włoskiego.

Szkoła prowadzi angielski/amerykański program nauczania w języku angielskim (Grade 6-12) z możliwością ukończenia matury (high school diploma). Ponadto szkoła przygotowuje uczniów do wszystkich uznawanych na świecie egzaminów, a jej kursy są bardzo doceniane.

Szkoła
Placówka mieści się w okazałym XIX-wiecznym dworze w Terriet-Montreux, na brzegach Jeziora Genewskiego. Z budynku rozciąga się panoramiczny widok na całe jezioro i ośnieżone szczyty Alp. Umiarkowany klimat oraz przyjemne otoczenie sprzyjają dobremu zdrowiu oraz efektywnej nauce. Dziewczęta i chłopcy są zakwaterowani osobno. Wyżywienie: pełne (3 posiłki dziennie). Uczniowie ponadto mogą korzystać z różnych form aktywności pozalekcyjnej, np. sporty, wizyty w muzeach.

Informacje:
– kampus o wymiarach 6 000 m2 wraz z infrastrukturą sportową,
– zakwaterowanie w pokojach 2 i 3-osobowych (pokój 1-osobowy na życzenie),
– transfer z / na lotniska/o w Genewie na życzenie,
– w szkole nie są wymagane mundurki szkolne,
– wyżywienie: śniadanie w formie bufetu, obiad i kolacja,
– sala komputerowa (dostęp do internetu), telewizor z odtwarzaczem DVD.

Placówka oferuje program edukacyjny dla uczniów w wieku od 8 do 19 lat.
Łączna możliwa liczba uczniów w szkole: 60 osób. Przydzielenie do odpowiedniej klasy (grade) zależy od poziomu zaawansowania językowego ucznia.

Kryteria przyjęć:
– przetłumaczone świadectwa z ostatnich dwóch lat nauki + bieżące,
– wypełniony formularz zgłoszeniowy ze szkoły,
– kopia ubezpieczenia (NW, KL),
– kopia paszportu,
– 8 zdjęć paszportowych.

Opłaty za rok szkolny:
1 term wrzesień/grudzień 23 000 CHF.
2 term styczeń/marzec 19 000 CHF.
3 term kwiecień/czerwiec 19 000 CHF.

Całkowity koszt roku akademickiego (3 termy): 67 000 CHF + 800 CHF opłata rejestracyjna. Podane kwoty zawierają: opłatę za naukę, zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Dodatkowe opłaty (za term): wycieczki i wizyty, pranie, ubezpieczenie zdrowotne – do uzgodnienia, opłata za 1-osobowy pokój – do uzgodnienia, opłata za lekcje z muzyki – do uzgodnienia, książki i materiały do nauki, transfer z/na lotniska/o.

Dodatkowe opłaty: opłata operacyjna (1000 PLN) , bilety lotnicze, kieszonkowe, ubezpieczenie zdrowotne + NW wystawione przez Language Abroad (koszt ok. 1 200 PLN – na życzenie klienta).

* Szkoła organizuje także obozy językowe dla młodzieży w okresie ferii zimowych oraz w okresie letnim.

Osoby zainteresowane nauką w szkole średniej w Szwajcarii prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 32 262 40 36 i 783 744 111 lub wypełnienie formularza online – zapytanie na rok szkolny.

Zapytaj o szczegóły