Kursy językowe poza sezonem

Kursy językowe poza sezonem

Wyjazd na kurs językowy poza okresem wakacyjnym posiada wiele pozytywnych aspektów, jak niższe koszta, mniejsza ilość kursantów w szkołach (zwiększona efektywność nauczania), lecz także w przypadku takich krajów jak Hiszpania oraz Malta, wciąż piękna, słoneczna pogoda. To również okres w którym organizowane są programy dla osób 45-50+ oraz znakomity czas na wyjazd na kurs językowy dla osób działających w kadrze zarządzającej: biznesmenów, menedżerów czy dyrektorów.

Nauka w słonecznej atmosferze

Wybór kursu angielskiego na Malcie lub w Hiszpanii poza sezonem, czyli od września to dobra okazja na połączenie wakacji z nauką języka. Średnia temperatura we wrześniu na Malcie oraz na Półwyspie Iberyjskim wynosi ok. 27 stopni Celsjusza, co sprzyja wypoczynkowi na plaży, morskim kąpielom oraz sportom wodnym takim jak nurkowanie, windsurfing lub żeglowanie. Ponadto kursanci mają po lekcjach wiele okazji na zwiedzanie pięknych zabytków obu krajów, kosztowanie regionalnej kuchni lub poznanie miasta nocą. Dodatkowym atutem kursów we wrześniu czy październiku są ceny – nie obowiązują już dopłaty za kursy w wysokim sezonie za lekcje i zakwaterowanie, często także szkoły oferują w tym czasie wiele specjalnych ofert jak np. 4-tygodniowy kurs w cenie 3 tygodni, zniżka na zakwaterowanie lub redukcja opłaty rejestracyjnej. Nie zapominajmy także o ilości osób w grupie na kursach w tym czasie. Nierzadko grupy 15-osobowe zmieniają się na te o połowę mniejsze, czyli 7-8-osobowe. W szkole w Alicante kurs językowy w grupie przeciętnie 6-osobowej może nagle się się kursem indywidualnym, gdy okaże się, że w danym tygodniu, w grupie z naszym poziom języka hiszpańskiego nie ma innych kursantów. Oczywiście cena kursu nie ulega zmianie, a kursant może czerpać korzyści z indywidualnej atencji nauczyciela i skoncentrowaniu się na jego słabszych elementach językowych.

2-tygodniowy kurs języka hiszpańskiego w szkole Alicante z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej z pół-wyżywieniem to koszt ok. 890 EUR.

Kursy dla osób 45-50+

Zazwyczaj zagraniczne kursy językowe dla uczestników 45-50+ odbywają się poza wysokim sezonem, czyli w wyznaczonych datach w okresie od września do czerwca. Tego typu programy językowe oferują szkoły w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Hiszpanii, a także na Malcie. Kurs języka angielskiego w Bournemouth dla osób 50+ to nie tylko lekcje językowe, lecz również szereg zajęć rekreacyjnych: wycieczki do Salisbury, Portsmouth, Londynu, Winchester oraz zwiedzanie, np. Wybrzeża Jurajskiego, Compton Acres, HMS Victory. Cena 2-tygodniowego kursu ze zwiedzaniem oraz z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej to wydatek ok. 1000 GBP. Program dla uczestników 50+ oferowany jest także na Ibizie – nauka języka hiszpańskiego i popołudniowe zajęcie rekreacyjno – kulturalne: tapas, testowanie wina, wizyty na plażach, wycieczka na wyspę Formentera, zwiedzanie zabytków UNESCO. Kurs na Ibizie rozpoczyna się 19.10.2015 i trwa 2 tygodnie.

blog2

blog3

Kadra zarządzająca, sektor biznesowy

Osoby związane z sektorem biznesowym zazwyczaj wybierają kursy typowo „szyte na miarę”, szczególnie poza okresem wakacyjnym, bardziej na początku roku lub w jego końcu. Ze względu na często spotykany brak czasu u pracowników firm, menedżerów i biznesmenów, wybierają oni opcję all inclusive: intensywny kurs tygodniowy lub 2-tygodniowy w małej grupie z zakwaterowaniem i wyżywieniem na terenie ośrodka, transferem z/na lotnisko/a. Tego typu kursy przeważnie oferują małe szkoły, znajdujące się w wiejskim obszarze, gdzie mieszczą się angielskie dworki. Taka lokalizacja sprzyja całkowitemu „zanurzeniu” w języku. Dla osób naprawdę zajętych pracą szkoła w Londynie przygotowała specjalny trening językowy dla profesjonalistów, który trwa 5 dni: 30 godzin indywidualnej nauki języka angielskiego z nauczycielem, zakwaterowanie w 5-gwiazdkowym Hotelu, 3 lunche i 3 kolacje z Tutorem. Cena tego 5-dniowego kursu jest z pewnością niemała (ok. 5 100 GBP; w wersji Combination – z lekcjami grupowymi ok. 4 851 GBP), ale ośrodek zapewnia najwyższy progres językowy, jaki można osiągnąć w tak krótkim czasie w ekskluzywnym otoczeniu londyńskiej dzielnicy Fitzrovia.

Udostępnij ten post