Ucz się włoskiego na Milan Fashion Week

Ucz się włoskiego na Milan Fashion Week

Włoskiego nie koniecznie trzeba się uczyć w sali wykładowej. W Polsce właśnie pojawiła się oferta nauki języka włoskiego, połączona z przygotowaniami do Milan Fashion Week. Kursanci języka uczą się nie w szkolnych murach, a na pokazach mody, w show roomach projektantów oraz redakcjach modowych magazynów. Wszystko w gorączkowym okresie przed Milan Fashion Week.

Nauka z redaktorem mody

Trzy tygodnie w świecie mody – tyle dokładnie trwa kurs języka włoskiego, na którym oprócz lektorów, języka mody uczą kursantów projektanci i redaktorzy mody. Sam kurs, oprócz designerskiego otoczenia, ma dość designerską cenę. Za trzy tygodnie trzeba zapłacić 1430 euro. Jak przekonuje jednak Halina Juszczyk, dyrektor agencji edukacyjnej Language Abroad, w ofercie której pojawił się modowy kurs, dla wielbicieli mody, to okazja, żeby poznać kulisy największych pokazów mody.

– Kurs jest bardzo praktyczny. Mogą wziąć w nim udział tylko osoby, które znają język włoski na poziomie średniozaawansowanym. Powód jest bardzo prosty, zajęcia to praktycznie 20 godzin w terenie, w pracowniach projektantów, przy biurku redaktora mody i stylisty, czy na pokazie mody. W każdej z tych sytuacji trzeba mówić wyłącznie po włosku – wyjaśnia Halina Juszczyk.

Światowy blichtr 

Kurs odbywa się w Mediolanie i w sumie składa się z 40 godzin intensywnych zajęć językowych. 20 godzin to zajęcia z lektorem, 20 godzin w terenie. – Kursanci poznają żywy język mody. Mogą nauczyć się zwrotów jakimi operują na co dzień redaktorzy piszący o modzie, przy okazji nawiązując kontakty. To kurs dla przyszłych projektantów, stylistów, dziennikarzy. Osób, które przyszłość wiążą z tą branżą – wyjaśnia Juszczyk.

W tym roku Milan Fashion Week rozpoczyna się 21 września. W ciągu tygodnia zostanie zaprezentowanych aż 76 kolekcji na wiosnę/lato 2012. Wśród kolekcji, którzy zaprezentują się kolekcje na Milan Fashion Week lub jak nazywają go Włosi Milano Moda Donna, pojawią się kolekcje Prady, Giorgio Armani, DSqared, ETRO, Gucci, Krizia, Trussardi oraz Versace. – Osoby, które wyjadą na kurs, przez cały czas będą mieszkały w Mediolanie, w hostelu, u rodziny goszczącej lub hotelu – tutaj wybór zależy od samego kursanta. Bez względu jednak na wybór miejsca noclegu, będą mogły one zobaczyć jak Mediolan obchodzi swoje największe święto mody – dodaje Juszczyk.

Kurs odbywa się od 18-30 września.

Udostępnij ten post

Komentarz (1)

  • Weronika Reply

    Dobrze przygotowany artykuł, dzięki.

    9 kwietnia 2017 at 11:50

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *