Kursy językowe w okresie zimowym

Kursy językowe w okresie zimowym

Nauka języka obcego za granicą może okazać się całkiem udanym pomysłem nie tylko w okresem letnim, lecz również w czasie zimowych miesięcy, Świąt Bożego Narodzenia lub ferii. Szkoły językowe w Wielkiej Brytanii oferują kursy całoroczne, a wyjazd poza „high season” posiada znaczący plus – mniejszą ilość uczestników w grupie, a więc bardziej skuteczną i efektywniejszą naukę.

Programy dla dzieci i młodzieży

Okres ferii zimowych to wspaniała okazja dla dzieci i młodzieży na połączenie nauki języka obcego wraz ze spędzaniem czasu w zagranicznym otoczeniu w gronie rówieśników z całego świata.

Angielskie szkoły w Brighton, Londynie czy nadmorskim Bournemouth proponują kursy w styczniu dla uczniów wieku: 14–21 lat, 10–12 oraz 13-15 lat. Poza standardowymi lekcjami języka angielskiego młodzież ma okazję zwiedzania miasta i uczestniczenia w wycieczkach do sąsiadujących miejscowości. Wśród atrakcji przewidziano: zwiedzanie Brighton Pier, Lewes Castle, całodniowy pobyt w Londynie, wycieczkę do Ealing, wizytę w Madame Tussaud’s lub Buckingham Palace, Harry Porter Studio, Thorpe Park, wyjazd do Bristolu i Bath – wszystkie wycieczki są dostępne w zależności od szkoły i miejsca wyjazdu. Ponadto młodzież bierze udział w wielu zajęciach wieczornych jak: karaoke, wieczór filmowy, gry i zabawy, przyjęcia itp. (część wycieczek  i zajęć jest dostępna za dodatkową opłatą). Standardowy 2-tygodniowy kurs w Brighton to koszt ok. 4 tysięcy złotych (lekcje językowe, zakwaterowanie z wyżywieniem u rodziny goszczącej, niektóre zajęcia dodatkowe i wycieczki, transfer).

Prawdziwą gratką dla miłośników sportów zimowych może okazać się wyjazd na ekskluzywny kurs języka angielskiego lub francuskiego w Szwajcarii. Szkoła położona jest w Montreux, w samym sercu Alp, nad Jeziorem Genewskim. W trakcie kursu uczniowie (w wieku 8 – 19 lat) mają możliwość nauki i uczestniczenia w sportach – jeździe na nartach lub snowboardzie w kilku znanych na całym świecie kurortach, jak Gstaad, Crans-Montana, Verbier, Les Portes du Soleil. Cena 2-tygodniowego programu to ok. 4 tysięcy franków szwajcarskich (lekcje, zakwaterowanie z wyżywieniem w rezydencji szkolnej, program zajęć dodatkowych – wycieczki).

Święta i Sylwester  dla dorosłych

Choć kursy językowe za granicą w czasie Świat Bożego Narodzenia nie są zbytnio popularne, to szkoły przygotowują w tym czasie wiele atrakcji dla uczestników. Taki świąteczny kurs może okazać się ciekawą propozycją dla całej rodziny (starsza młodzież od 16 roku życia). Ośrodek w Cambridge proponuje ogólny kurs języka angielskiego w wymiarze 15 godzin tygodniowo + spędzenie Świat w iście brytyjskim stylu. Wśród zajęć pozalekcyjnych przewidziano: wizyty na świątecznym targu, pantominę, dekorowanie świątecznego drzewka lub koncert kolęd oraz wycieczki do Londynu i Norwich. Cena 2-tygodniowego programu dla 1 osoby to koszt ok. 2200 funtów (lekcje językowe, zakwaterowanie w rezydencji z pełnym wyżywieniem: w tym tradycyjna Bożonarodzeniowa kolacja z pieczonym indykiem i świątecznym puddingiem, program zajęć social).

Szkoły w Brighton, Oksfordzie i Edynburgu także przygotowały programy kursów świątecznych, urozmaicając pobyt o atrakcje związane ze Sylwestrem i Nowym Rokiem (wyjazd następuje 3 stycznia). Wśród zajęć proponowanych są: noworoczny lunch, łyżwy + disco, noworoczne wizyty w pubach, a w Edynburgu: wizyta w zamku, procesja z pochodniami przez Stare Miasto, Hogmanay – słynne przyjęcie na ulicy, noworoczny wieczór w pubie. Osobom, które pragną spędzić zimowe miesiące w odleglejszych oraz cieplejszych klimatach, polecamy bardzo egzotyczne Belize, gdzie w tym okresie trwa pełnia sezonu. W końcu nie ma to jak nauka z widokiem na Morze Karaibskie.

zima2_400x400

Udostępnij ten post