Wakacje z językiem obcym

Wakacje z językiem obcym

Już od kilkunastu lat niezmiennym powodzeniem wśród urlopowiczów cieszą się wyjazdy na kursy językowe za granicę jako alternatywa dla standardowych podróży wakacyjnych. Taki kurs językowy to nie lada gratka dla osób, które pragną połączyć naukę języka obcego oraz wypoczynek w zagranicznym kraju. Z kursów językowych w okresie letnim korzystają dzieci, starsza młodzież,  dorośli, a także osoby w dojrzałym wieku 50+ czy klienci biznesowi.

Wymarzone wakacje dla dziecka

Zagraniczne kursy dla dzieci i młodzieży to znakomita okazja na podszkolenie umiejętności językowych, ale również spędzenie czasu w gronie rówieśników z całego świata. Młodzież z chęcią uczy się języka angielskiego w Anglii, Szkocji i na Malcie, a także takich języków jak francuski, niemiecki oraz hiszpański.

Kursy dla najmłodszych i nieco starszej młodzieży to tzw. pakiety all inclusive – cena zawiera kurs, zakwaterowanie na kampusie lub u rodziny goszczącej wraz z wyżywieniem, a także zajęcia rekreacyjno – sportowe, czyli gry i zabawy, sporty (np. pływanie, piłka nożna, koszykówka), zwiedzanie atrakcji turystycznych, wspólne wieczory: kręgle, taniec, muzyka, filmy, a w trakcie weekendów i popołudniami: wycieczki do znanych miast. Cena takiego kursu waha się w granicach od 6 do 12 tysięcy złotych za kurs 2-tygodniowy.

Te najdroższe propozycje kursów oferują szkoły językowe będące na rynku od wielu lat. Jakość nauczania, opieka, a także program zajęć pozalekcyjnych są przygotowane na najwyższym poziomie. Kampusy na ekskluzywnych kursach są wynajmowane od szkół, które w ciągu roku są prestiżowymi, angielskimi boarding schools. Przy takim rodzaju kursu szczególnie dba się również o to, aby mix narodowościowy był bardzo zróżnicowany, a zajęcia dodatkowe wyróżniały się: tenis, szermierka, jazda konna, łucznictwo, wspinaczka.

Szeroka oferta dla dorosłych

Osoby pełnoletnie chcące wybrać się na kurs językowy za granicę mają z czego wybierać. Począwszy od lokalizacji, wśród angielskich miast bardzo popularne są Londyn, Oxford, Bristol oraz nadmorskie miejscowości: Margate, Bournemouth czy Bristol; przy czym Londyn nadal pozostaje najdroższą opcją. Rodzaj kursu to także kwestia wyboru, ogólny, bardziej intensywny, przygotowujący do egzaminu lub o profilu biznesowym – te polecane są oczywiście dla kadry zarządzającej, menadżerów oraz bankierów. Kurs biznesowy jest typowo „szyty na miarę” (lekcje w małych grupach lub indywidualne), można go również połączyć z zajęciami dodatkowymi np. z golfa. Zazwyczaj klienci biznesowi jako miejsce wyjazdu wybierają Wielka Brytanię, ale kursy te z powodzeniem organizuję również szkoły na Malcie.

Warto także skorzystać z wyjazdów do takich krajów jak Hiszpania (Barcelona, Madryt, Alicante, Walencja), Włochy (Rzym, Florencja, Kalabria, Mediolan) czy Francja (Paryż, Nicea, Lyon). Dla osób w średnim wieku, lecz nie tylko, szkoły przygotowały specjalne kursy z zajęciami dodatkowymi: nauka gotowania, zwiedzanie, program kulturalny, nauka rzeźby, zajęcia ze sztuki, nauka gry na gitarze.

w2_400x400

Sporym powodzeniem cieszą się także wyjazdy do USA. Najpopularniejszymi miastami są Nowy Jork, Boston oraz Boca Raton czy Fort Lauderdale na Florydzie. Jeśli chcemy wyjechać na kurs do Stanów Zjednoczonych (maks.18 godzin języka angielskiego tygodniowo) potrzebna jest wiza turystyczna, przy kursie bardziej intensywnym, przekraczającym 18 godzin tygodniowo wymagana jest wiza F1 tzw. „studencka”. Wyjazd na Florydę umożliwia także korzystanie z tamtejszych atrakcji turystycznych: nurkowania, surfingu lub kitesurfingu.

Wybór kursu wiąże się także z wyborem miejsca zakwaterowania. Zazwyczaj polecane są rodziny goszczące wraz z wyżywieniem – umożliwia to naukę i ćwiczenie języka także poza szkołą językową. Opcja zakwaterowania w rezydencji szkolnej lub apartamentach bez wyżywienia jest polecana dla osób, które „na własną rękę” pragną poznawać nowe otoczenie. Ceny kursów językowych w Anglii zaczynają się od 5,5 tysiąca wzwyż. Tańszą opcją jest zawsze Malta, gdzie język angielski jest drugim oficjalnym językiem tego kraju.

Natomiast jeśli poszukujemy kursów w całkowicie egzotycznym otoczeniu – powinniśmy się wybrać na Belize i zamieszkać w domku na plaży z widokiem na ocean, jednak cena takiego kursu jest dość spora, bo aż 4700 USD za 4-tygodniowy pobyt.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *