Język francuski – nauka na Lazurowym Wybrzeżu, w Szwajcarii lub przy serze i winie

Język francuski – nauka na Lazurowym Wybrzeżu, w Szwajcarii lub przy serze i winie

Osób kochających Francję i język francuski nie trzeba zbytnio przekonywać do wyjazdu na kurs językowy do jednego z pięknych miast: Paryża, Montpellier, Lyonu, Nicei czy szwajcarskich: Montreux oraz Lozanny. Prywatne szkoły francuskiego są otwarte na gości z całego świata i starają się jak najlepiej umilić czas spędzony na nauce w zagranicznym kraju.

Szkoły w Paryżu oferują poza standardowymi lekcjami także specjalne programy. Kurs języka francuskiego połączony z krótkimi warsztatami tworzenia perfum to znakomita okazja na doskonalenie języka i zabawę w łączenie zapachów. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy mieli okazję stworzyć perfumy w stylu starożytnego Egiptu, gdy panowała królowa Nefertiti, własną kompozycję oraz zapach unisex – dla kobiet i mężczyzn.

Paryskie ośrodki oferują także program łączący standardowe lekcje językowe z lekcjami gotowania. W profesjonalnej kuchni, przy asyście doświadczonego szefa kuchni można gotować i poznawać specjały kuchni francuskiej. Gotowanie i testowanie odbywa się w tym samym miejscu, ale w różnych kuchniach. Profesjonalny sprzęt jest zapewniony.

Interesujący kurs oferuje kameralna szkoła w stolicy Francji – 9-miesięczny program MBA wdrażający w tematykę luksusowego jedzenia oraz wina (nowatorki program jest prowadzony w języku angielskim). W trakcie nauki rozwijane są umiejętności kierownicze, wiedza branżowa, doświadczenie w świecie znanych marek wina i szampanów; ponadto gastronomia zostaje odkrywana z entuzjazmem, wyobraźnią oraz pasją. Jest to wysoce wyspecjalizowany program, który znajdzie zastosowanie w dynamicznie rozwijającym się sektorze.

 Lauzrowe Wybrzeże, a szczególnie Nicea ma do zaproponowania turystom wiele atrakcji. W ramach social activities, które w lecie, a także poza sezonem organizuje większość szkół językowych w Nicei kursanci mogą bardzo przyjemnie spędzać czas: zwiedzać pobliskie miasta, np. Cannes, Antibes, St Tropez czy Monako, spróbować pysznej regionalnej kuchni w trakcie wieczornych wyjść do restauracji, uczestniczyć w przyjęciach w kręgielni lub poznawać codziennie nocne życie Nicei. Istnieje także możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, jak np. kitesurfing.

Jedna ze szkół oferuje także programy rodzinne: kursy dla dzieci i młodzieży w wieku 8-11 lat oraz 12-17 lat i dla osób dorosłych. Cena 2-tygodniowego kursu dla dziecka oraz rodzica
z zakwaterowaniem w rezydencji szkolnej zaczyna się od 2138 EUR.

fran2_400x400

Szwajcarskie szkoły proponują wysokiej jakości kursy językowe we francuskojęzycznej części kraju oraz wypoczynek wśród przepięknych krajobrazów. Wśród lokalizacji jest Montreux (Szwajcarska Riwiera) – położone nad Jeziorem Genewskim u podnóża Alp, gdzie przez cały rok można uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych: festiwalu jazzowym i rockowym, festiwalu filmowym, maratonie lub pokazie lotniczym. Kursy, które proponuje ośrodek: standardowy, intensywny, combi, indywidualny, przygotowujący do egzaminów (DELF/DALF). Cena 2-tygodniowego ogólnego kursu języka francuskiego z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej z pół-wyżywieniem w Montreux zaczyna się od 1670 CHF.

Ośrodek w Lozannie (nad Jeziorem Genewskim, blisko regionu winiarskiego Lavauaux), w którym możemy uczyć się ogólnego, intensywnego lub biznesowego francuskiego mieści się w modnej dzielnicy Le Flon. Po lekcjach kursanci mogą spędzać czas na rowerkach wodnych, zwiedzać zamek The Château de Chillon, serownie Gruyere i Evian, a wieczorem wybrać się do jednego
z barów czy klubów. 2-tygodniowy kurs języka francuskiego z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej z pół-wyżywieniem to wydatek ok. 2140 CHF.

Zachęcamy do nauki języka francuskiego w najlepszym miejscu, jakie można sobie wymarzyć – Francji i Szwajcarii. To nie tylko znakomita okazja na doskonalenie języka, ale również sposobność na poznanie osób z całego świata. Warto jedynie dodać, że w roku 2013 w szkole w Montpellier gościli studenci z 53 krajów w wieku 10 – 86 lat. Chapeau bas!

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *