Uczą angielskiego i piłki nożnej z FC Chelsea

Uczą angielskiego i piłki nożnej z FC Chelsea

Jeśli twoje dziecko interesuje się piłką nożną, ale nie koniecznie językiem angielskim, teraz może się to zmienić. Jedna z prestiżowych brytyjskich szkół językowych przygotowała dla polskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów specjalny kurs językowy połączony z treningami piłki nożnej pod okiem profesjonalnych trenerów i na obiektach należących do pierwszoligowego klubu piłkarskiego FC Chelsea.

Angielski, a potem gra

3 godziny intensywnych zajęć z języka angielskiego i kolejne 1,5 godziny zajęć na boisku pod okiem trenerów FC Chelsea i też po angielsku – tak w skrócie wygląda program kursu językowego, jaki przygotowała jedna z prestiżowych, letnich szkół językowych w Wielkiej Brytanii.  Jak zapewniają przedstawiciele szkoły w Polsce, program ma zachęcić młodych fanów piłki nożnej do nauki języka obcego. – Oprócz tradycyjnych zajęć w klasie, kursanci biorą udział w tzw. zajęciach „english in action”. W tym przypadku wykorzystują znajomość języka podczas gry w piłkę nożną, w komunikacji z trenerem i kolegami z drużyny, jednocześnie rozwijając swoją pasję sportową z profesjonalnymi trenerami piłkarskimi – mówi Halina Juszczyk, dyrektor agencji edukacyjnej Language Abroad w ofercie której znajduje się niecodzienny kurs.

Pod okiem prawdziwych trenerów

Program nauki języka połączony z treningami piłkarskimi przeznaczony jest dla chłopców w wieku od8 do 16 lat i realizowany jest w miejscowości Caterham. – Kursanci oprócz ponad 22 godzin zajęć tygodniowo i ponad 7 godzin zajęć sportowych mają okazję zobaczyć świat piłkarskich rozgrywek od podszewki m.in. zwiedzając, jako VIP słynny stadion Chelsea Stamford Bridge i trenując na obiektach należących do tego klubu piłkarskiego – mówi Juszczyk.

Program kursu językowego to wspólne przedsięwzięcie Caterham School i Chelsea Football Foundation, której celem oprócz edukacji językowej młodzieży z całego świata jest poszukiwanie młodych talentów piłkarskich i zachęcanie do gry zespołowej. – W tego typu kursach biorą udział chłopcy z całego świata. Tworzone drużyny i grupy na zajęciach są wielonarodowościowe, a jedynym językiem, którym możemy się dogadać z kolegami jest język angielski. Dzięki temu ćwiczymy go, na co dzień, zarówno w sali lekcyjnej, jak również podczas treningów na boisku – wyjaśnia Juszczyk.

Oprócz kursu języka angielskiego, plan lekcji przyszłych sportowców wypełniają treningi na boisku, zajęcia z budowania zespołu i seminaria piłkarskie. Szkoła organizuje kursy, jedno-, oraz dwutygodniowe. Sezon rozpoczyna się 11 lipca i kończy 1 sierpnia. Za 2-tygodniowy kurs trzeba zapłacić 1900 GBP. W cenę wliczone jest zakwaterowanie w kampusie na terenie szkoły, pełne wyżywienie, dwie całodniowe wycieczki, materiały do nauki, transfer z i na lotnisko, program rekreacyjno-sportowy, oraz 24 godzinna opieka pedagogiczna. W Polsce sprzedaż kursów prowadzi agencja edukacyjna Language Abroad.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *