Język biznesu to wciąż angielski

Język biznesu to wciąż angielski

Dobra znajomość języków obcych na polu biznesowym od zawsze stanowiła gwarancję udanych relacji partnerskich pomiędzy korporacjami. Pozyskiwanie nowych kontrahentów, utrzymanie pozytywnej opinii o własnej marce oraz prowadzenie efektywnych negocjacji to podstawowe techniki pracy stosowane w firmach. Ciągłe doskonalenie tych umiejętności jest wręcz obligatoryjne. Jeśli organizacja rozwija się prężnie i działa także za granicą, w Europie lub na świecie, niezbędna jest znajomość języków obcych, którą powinni wykazać się zarówno główni reprezentanci wielkich firm, jak i osoby z kadry zarządzającej, dyrektorzy, menadżerowie, właściciele.

Angielski nadal w czołówce

Doskonałą okazją na podniesienie kwalifikacji dla osób pracujących na co dzień, w szeroko rozumianym sektorze biznesowym, jest wyjazd na kurs językowy. Najpopularniejszym językiem, w którym możliwa jest komunikacja na całym świecie, wciąż pozostaje angielski, choć na znaczeniu zyskują również niemiecki, rosyjski a nawet chiński. Idealnym miejscem na przyswajanie języka angielskiego oraz programu kursu biznesowego jest Wielka Brytania. Wiele szkół oferuje uczestnikom kursy „szyte na miarę”: lekcje językowe na najwyższym poziomie (małe grupy lub nauka „one to one” z nauczycielem), bogaty program zajęć dodatkowych (sporty: tenis, golf, squash, jazda konna, siłownia; wycieczki do znanych angielskich miast oraz inne atrakcje w postaci wyjść do teatru, opery, zakupów w znanych butikach).

Piękne widoki i efektywna nauka

Kursy językowe odbywają się zazwyczaj w zacisznych angielskich i walijskich lokalizacjach, co sprzyja łatwiejszemu przyswajaniu wiedzy oraz odpoczynkowi w pięknym, wiejskim krajobrazie Wielkiej Brytanii. Wśród popularnych miejsc z centrami szkoleniowymi znajdują się obszary Brecon, Hampshire, Worcester, Birmingham, Warnford czy Sherbourne. Wszystkie placówki oferujące tego typu kursy są ulokowane w historycznych budynkach, gdzie znajdują się pokoje o najwyższym standardzie. Otoczenie szkoły to zazwyczaj udogodnienia dla samych klientów: korty tenisowe, pola golfowe, basen czy miejsce do popołudniowego relaksu. Do tego dochodzi także wspaniała kuchnia oferowana kursantom, zróżnicowane menu z wykwintnymi daniami i dobrym winem.

b2_400x400

Drogie acz wymierne

Wyjazd na 2-tygodniowy kurs o profilu biznesowym wraz z zakwaterowaniem oraz pakietem zajęć pozalekcyjnych nie należy do najtańszych. Ceny takiego pobytu wahają się w granicach od 1,5 tys.  funtów do kwot przekraczających nawet 5 tysięcy. Jednak intensywne kursy przynoszą namacalne efekty. Kursanci poza certyfikatem ukończenia kursu, podnoszą umiejętności językowe w zakresie płynności wymowy, czytania, słuchania, pewności w wypowiedzi oraz specjalistycznego słownictwa. Tego typu wyjazdy językowe od lat są popularne wśród znanych polityków (Gerhard Schroeder, minister Norwegii i Francji korzystali ze szkoleń językowych).

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *