Kursy angielskiego dla rodzica z dzieckiem na kampusie boarding school

Kursy angielskiego dla rodzica z dzieckiem na kampusie boarding school

Znakomitą okazją na efektywne wykorzystanie wakacji za granicą może być kurs języka angielskiego, który poza lekcjami dostarcza także wielu atrakcji w postaci zwiedzania Anglii oraz pozwala na integrację z rówieśnikami i osobami dorosłymi z całego świata.

Niektóre z prywatnych szkół w Wielkiej Brytanii (boarding schools) przygotowały unikalny program językowy dla rodziców z dziećmi, który odbywa się na kampusie szkoły, co jest bardzo dobrym wprowadzeniem w świat typowej, angielskiej boarding school.

2_400x400

Dzieci i rodzice mają poranne lekcje w małych grupach, maks. 12-osobowych. Wiek na kursach jest różny w przypadku każdej szkoły, lekcje prowadzone są już dla dzieci od 3 roku życia, maksymalnie do 17 lat dla dzieci i młodzieży (grupy są dobierane ze względu na przedział wiekowy i umiejętności językowe). Dla osób dorosłych nie ma przedziałów wiekowych.

W zależności od intensywności kursów uczniowie mogą wybrać ilość godzin języka angielskiego tygodniowo: 10,15,23 (dzieci) i 15 lub 23 (rodzice). Po południu są zajęcia rekreacyjno – kulturalne: wycieczki, sporty, zajęcia artystyczne i „social”, które mają za zadanie integrację uczestników programów. Rodzice mogą dołączyć do swoich dzieci w trakcie popołudniowego zwiedzania lub całodniowych wycieczek w weekendy. Osoby dorosłe mogą także po południu korzystać z różnych  udogodnień na kampusie, jak basen, siłownia, sala fitness, korty tenisowe, pole golfowe, pomieszczenie komputerowe, mała kawiarnia / bar. Za dodatkową opłatą szkoły proponują np. zajęcia z jazdy konnej czy golfa; rodzice mają także możliwość bezpośredniego dojazdu pociągiem do Londynu.

Dla dzieci po południu i wieczorem oferowane są różne sporty, gry i zabawy: poszukiwanie skarbów, dyskoteka, pływanie, pokaz mody, quizy, karaoke, barbeque, wieczór międzynarodowy. Wszystkie zajęcia odbywają się w gronie międzynarodowych uczniów, często dołączają także uczniowie brytyjscy, którzy w trakcie roku szkolnego są uczniami boarding schools.

Destynacje wycieczek to np. Oxford, Londyn, Cheltenham, Bath, Bristol i inne miejsca.

3

Rodzice z dziećmi są zakwaterowani na terenie kampusu, ale w osobnych budynkach dla rodziców i dzieci. W innej opcji zakwaterowania, szczególnie w przypadku małych dzieci – rodzic może mieszkać z dzieckiem w jednym pokoju. Szkoły oferują pełne wyżywienie, 3 posiłki dziennie (śniadanie, lunch, wieczorny posiłek).

Rodzinne wakacje na kursie językowym to niezapomniana przygoda, szkolony jest język angielski oraz integracja z pozostałymi uczestnikami kursów. To także bardzo dobry wstęp dla wszystkich, którzy w przyszłości pragną rozpocząć naukę w angielskiej boarding school.

Cena 2-tygodniowego programu dla dziecka i rodzica to koszt od 1 600 GBP.

4_400x400

Udostępnij ten post