Na kursach językowych nauczymy się fotografować, tańczyć, projektować modę lub grać w golfa.

Na kursach językowych nauczymy się fotografować, tańczyć, projektować modę lub grać w golfa.

Poza oczywistymi zaletami nauki języków obcych na kursach za granicą, czyli doskonaleniem języka w codziennych sytuacjach, znaczną poprawą płynności wymowy, poznaniem osób z całego świata, zwiedzaniem nowych, często egzotycznych miejsc, pojawia się także dodatkowy atut, jakim jest rozwijanie własnych zainteresowań. Umożliwiają to kursy językowe z zajęciami dodatkowymi lub o specjalnie przygotowanym profilu. Poza standardowymi lekcjami językowymi, w program lekcyjny wpisane są również zajęcia dodatkowe z danej dziedziny. W zależności od kraju wyjazdu, nauki konkretnego języka czy pory roku, szkoły proponują rozmaite możliwości rozwijania zainteresowań  lub poznania nowych dziedzin.

Francja, Hiszpania, Włochy – kuchnia, moda, taniec, fotografia

Oprócz bogatej oferty programów kulinarnych hiszpańskie szkoły językowe oferują kursy z różnymi zajęciami dodatkowymi. Do nich należą nauka tańca (salsa, flamenco), hiszpański i sport (żeglarstwo, tenis), nauka gry na gitarze czy fotografii. Szkoła mieszcząca się na Costa del Sol oferuje zajęcia teoretyczno – praktyczne z fotografii w wymiarze 4 godzin tygodniowo. Wśród poruszanych zagadnień na lekcjach są lustrzanki, aparaty cyfrowe i akcesoria, kontrast, druk cyfrowy, photoshop, praktyka w studiu itp. Cena  2-tygodniowego kursu języka hiszpańskiego, lekcji fotografii oraz zakwaterowania u rodziny goszczącej zaczyna się od 1079 EUR.

Paryż, Lyon, Nicea oraz Montpellier to francuskie miasta, w których szkoły językowe proponują kursy językowy i program zajęć kulturalnych, czyli zwiedzanie miasta, poznanie jego historii, kultury i tradycji. Wiąże się to z uczestniczeniem w serii wycieczek, wykładów czy lokalnych imprez kulturowych. Ponadto wiele szkół proponuje to, z czego tak bardzo słynie Francja, a więc programy kulinarne. Kursanci poznają tradycyjną francuską kuchnię z przepisami lokalnych miast na praktycznych warsztatach z demonstracją i testowaniem. Kursy łączą się lunchem lub kolacją w typowych restauracjach. Cena 2-tygodniowego programu z zakwaterowaniem: od 910 EUR.

We Włoszech prawdziwą gratkę stanowi kurs językowy w Mediolanie, który poza nauką języka, przede wszystkim koncentruje się na nauce projektowania. Kursanci wybierają jeden z tematów z zakresu mody i uczestniczą w zajęciach praktycznych. Możliwe opcje wyboru to: projektowanie mody ślubnej, projektowanie bielizny i kostiumów kąpielowych, warsztaty dotyczące tekstyliów, stylizacja lub projektowanie odzieży męskiej. Szkoła, w której prowadzone są kursy posiada profil kampusu mody. Za 2-tygodniowy kurs wraz z zakwaterowaniem zapłacimy niemało, bo aż 2380 EUR, ale z pewnością jest to prawdziwy rarytas dla pasjonatów mody.

zajecia_dodatkowe_2_400x400

Wielka Brytania – kursy dla dyrektorów i menadżerów, 45+ i 50+, surfing

Wielka Brytania szczególnie polecana jest osobom z tzw. „sektora biznesowego”, gdzie nauka języka odbywa się w ekskluzywnym otoczeniu wiejskich, często historycznych dworków, a także w małych grupach osób (niejednokrotnie są to lekcje indywidualne z nauczycielem). Uczestniczy biorą udział w wyjściach do teatru, w grze w tenisa, golfa oraz wieczornych kolacjach. Ceny zaczynają się od ok. 1,5 tys. GBP za tydzień programu.

Anglia jest interesującym punktem wyjazdów także dla kursantów 45+ i 50+, którzy poza nauką, uczestniczą w zwiedzaniu atrakcji turystycznych, wycieczkach, wspólnych kolacjach, dyskusjach czy grach; dość popularna jest gra w boule.

Szkoły językowe w Wielkiej Brytanii potrafią zaskoczyć różnorodnością oferowanych programów pozalekcyjnych. Niektóre z nich proponują swoim klientom nawet lekcje z surfingu. Szkoła w Devonie organizuje weekendowe wyjazdy na naukę surfingu z profesjonalnym instruktorem na plaży w Newquay. Koszt transportu i lekcji surfingu za dzień to 45 GBP.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *