Winter programme – zobacz, jak można spędzić ferie zimowe z językiem obcym

Winter programme – zobacz, jak można spędzić ferie zimowe z językiem obcym

Każdy z nas zdaję sobie sprawę jak ważna i pomocna w życiu jest znajomość języków obcych. Umiejętność posługiwania się językiem obcym ułatwia funkcjonowanie w społeczeństwie, podjęcie pracy, studiów, a także nawiązanie nowych znajomości. W celu jak najlepszego poznania nowego języka powinniśmy możliwe najczęściej przebywać w otoczeniu osób, które się nim posługują. Doskonałą okazją na rozpoczęcie lub kontynuację przygody z językiem są zbliżające się ferie. Agencja edukacyjna Language Abroad, łącząc przyjemne z pożytecznym, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich, którzy poprzez zagraniczne wyjazdy pragną podszkolić swój język oraz poznać obcą kulturę. – Krótkie, bo trwające dwa tygodnie wakacje zimowe połączone z nauką języka obcego dopiero stają się popularne w Polsce. W krajach takich jak Włochy czy Francja stanowią one już od lat, jedną z najpopularniejszych form spędzania ferii. – wyjaśnia Halina Juszczyk z agencji edukacyjnej Language Abroad.

Ośnieżony stok narciarski zamiast dusznej sali

Nauka języka obcego połączona z szusowanie na nartach lub snowboardzie to skuteczna i sprawdzona przez lata metoda. Dziś szkoły językowe zarezerwowanie dotąd wyłącznie dla zamożnych Brytyjczyków czy Francuzów stoją otworem również dla Polaków. Jedna z takich szkół znajduje się w Radolfzell, niemieckiej miejscowości położonej nad jeziorem Bodeńskim. – W tygodniu kursanci pięć dni spędzają na zajęciach z języka niemieckiego, weekendy to z kolei wycieczki na stoki. Z takiej formy nauki często korzystają początkujący narciarze lub osoby, które dopiero chcą się nauczyć jeździć na nartach, najczęściej są to studenci lub rodziny. – mówi Juszczyk. Koszt dwutygodniowego pobytu w Radolfzehll to 1.220 EUR.

Najbardziej prestiżowym miejsce na naukę języka oraz podszkolenie swych narciarskich umiejętności jest Szwajcaria. W kraju słynącym z niewodnych zegarków i czekolady roi się od zamożnych Amerykanów czy Francuzów.

– Wielokulturowość ma dużo plusów. Z racji personelu oraz gości, którzy przybywają do Szwajcarii z różnych zakątków świata możemy uczyć się zarówno francuskiego, angielskiego, jak i włoskiego. – wyjaśnia Juszczyk. Zaskoczeniem nie powinien być również fakt, że podczas kursu w Montreux istnieje spore prawdopodobieństwo trafienia do jednej grupy z kursantami z Japonii, Chin czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przyjemność nauki z przybyszami z drugiego końca świata słono jednak kosztuje i zaczyna się od około 3.900 CHF za dwutygodniowy kurs.

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy do pobliskiej i tańszej Francji. Annecy, zwane również alpejską Wenecją swą ofertę kieruje zarówno do studentów jak i tych nieco starszych osób. Kursy językowe połączone z weekendowym szaleństwem na ponad 600 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych są sprawdzoną receptą na sukces. Koszt dwutygodniowego kursu we Francji to 935 EUR. W cenę wliczone są materiały do nauki, dostęp do centrum multimedialnego, transport do stoku oraz skipass.

Język i kultura

Pomysłem na innowacyjny zimowy wypoczynek dla niezainteresowanych białym szaleństwem, może być zwiedzanie Londynu, połączone z nauką angielskiego. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 8-15 lat i ich rodziców. Nauka w jednej z najładniejszych londyńskich dzielnic, Kensington oprócz języka pozwoli poznać także kulturę mieszkańców Wysp Brytyjskich. Rodzice i dzieci uczestniczyć będą w oddzielnych lekcjach językowych, dopasowanych tematycznie do zainteresowań uczestników. Koszt dwutygodniowego pobytu w Londynie dla rodzica z dzieckiem rozpoczyna się od 1.933 GBP. W przypadku uczestnictwa w kursie tylko malucha cena jest odpowiednio niższa.

Jeśli sami nie jesteśmy zainteresowani wyjazdem z kraju, a nasze dziecko mimo to pała chęcią zagranicznej edukacji, powinniśmy zainteresować się ofertę zimowego obozu w Bournemouth. Nadmorska miejscowość proponuje dwutygodniowy kurs języka angielskiego, wraz z zakwaterowanie, wyżywieniem oraz bogatym programem wycieczek i zajęć sportowych już od 1.045 GBP.

Do młodzieży w wieku 14-21 lat kierowana jest natomiast oferta wyjazdu do położonej na Wyspach Brytyjskich miejscowości Brighton. – Cena dwutygodniowego kursu to tylko 640 GBP. Obejmuje ona między innymi zakwaterowanie wraz z wyżywieniem, jedną całodniową wycieczkę, dwa wyjazdy pół-dniowe oraz oczywiście sam kurs składający się z 40 lub 60 lekcji. Jedna lekcja trwa, tak samo jak w Polsce, 45 minut. – komentuje Juszczyk. Główna atrakcja tego typu kursów jest nauka w zróżnicowanej etnicznie i narodowościowo grupie. Jak dowodzi coraz większa liczba chętnych decydujących się na tego typu wyjazdy, edukacja poza granicami kraju, to najlepszy sposób nie tylko na poznanie nowego języka, ale także na zawarcie nowych, często wieloletnich znajomości.

Udostępnij ten post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *