Rok szkolny w szkole publicznej (Hampshire, Anglia)

Rok szkolny w szkole publicznej (Hampshire, Anglia)


Opis Kursu

Około 30 szkół oferowanych w angielskich hrabstwach: Hampshire i sąsiednich – Dorset oraz West Sussex, są oceniane jako dobre i bardzo dobre, według OFSTED.

 

Program
Nauka w trakcie roku szkolnego w szkole publicznej w hrabstwie Hampshire lub pobliskich: Dorset i West Sussex.W wieku 16 lat uczniowie przystępują do egzaminów GCSE z różnych przedmiotów, a w wieku 18 lat do tzw. „angielskiej matury” – A-Level (mniejsza ilość przedmiotów).

Przykładowe przedmioty:

 • Maths
 • English
 • Geography
 • History
 • Science
 • Modern Language(s)
 • Music
 • Physical Education
 • Design and Technology

Szkoła jest dopasowywana do zdolności oraz oczekiwań uczniów (niektóre specjalizują się w przedmiotach ścisłych, inne w humanistycznych czy artystycznych).

 

Wiek uczniów
12-18 lat

 

 Czas trwania
10 miesięcy (od września do czerwca); rok szkolny dzieli się na trzy termy pomiędzy którymi są dwutygodniowe przerwy (oprócz wakacji – 6 tygodni przerwy). W trakcie termów jest także tygodniowa przerwa.

 

Wymagania rekrutacyjne
przetłumaczone świadectwa z trzech ostatnich lat nauki
dobry poziom znajomości języka angielskiego
dobre wyniki w nauce
rozmowa kwalifikacyjna online

 

Zakwaterowanie
U rodziny goszczącej w pokoju 1-osobowym, z pełnym wyżywieniem (trzy posiłki dziennie: śniadanie, lunch i kolacja). Rodziny są zlokalizowane od szkoły w pieszym dystansie lub krótką podróż autobusem.
Guardianship (24-godzinna opieka) jest w cenie; osoba wyznaczona do opieki nad uczniem będzie spotykać się z nim regularnie, sprawdzając czy czuje się dobrze i jest zadowolony, a także monitorując postępy w nauce.

 

Ceny
Cena od 10 050 GBP za rok szkolny z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej z pełnym wyżywieniem oraz Guardianship w cenie.
Dodatkowe opłaty: uniform, kieszonkowe, opłata operacyjna (1000 PLN), dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne na życzenie klienta, bilety lotnicze, podręczniki (jeśli szkoła ich nie zapewnia), zakwaterowanie w czasie świąt (200 GBP za tydzień), opłaty członkowskie klubów (jeśli są pobierane).

 

  Zapytaj o szczegóły
  Administratorem Twoich danych osobowych jest Language Abroad Kursy Językowe - Halina Juszczyk z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przemysłowej 1. Możesz się z nami skontaktować pod wskazane na stronie internetowej numery telefonów. Formularz kontaktowy, z którego chcesz skorzystać, wymaga od Ciebie podania Twojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego. Są to podstawowe dane osobowe jakimi musimy dysponować, by móc odpowiedzieć Ci na zadane przez Ciebie pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Możesz podać nam również swój numer telefonu w treści wiadomości, byśmy mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy bądź imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. W dowolnym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia drogą mailową lub telefoniczną odpowiedzi na Twoje pytanie. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy o współpracy. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (od 25 maja 2018 roku do Prezesa Urzędu Ochrony Danych).