Rok szkolny w boarding school na Florydzie – atrakcyjna cena

Rok szkolny w boarding school na Florydzie – atrakcyjna cena


Opis Kursu

Rok szkolny w boarding school na Florydzie – atrakcyjna cena

Zachęcamy do wyjazdu na rok szkolny do USA do prywatnej szkoły położonej na Florydzie. Boarding school oferuje dla polskich uczniów bardzo atrakcyjną cenę za rok szkolny – 27 tys. dolarów za rok. Ilość miejsc ograniczona.

Charakterystyka szkoły
– założona w 1970 roku
– kampus mieści się na 24 hektarach na przedmieściach miasta West Palm Beach (10 minut drogi od lotniska Palm Beach International)
– liczba uczniów: 1300 (uczniowie amerykańscy stanowią 94%)
– przeciętna liczba uczniów w klasie: 17
– oferowana liczba kursów AP – Advanced Placement: 23
– oferowana liczba przedmiotów: ok. 134
– 100% uczniów zostaje przyjętych na uniwersytety i do college’ów
– „National Blue Ribbon Shool of Excellence”
– co roku kwota 7 milinów USD jest przeznaczana na stypendia
– szkoła STEM – kursy Science, Technology, Engineering i Mathematics są prowadzone przez praktyków z tych dziedzin; w sierpniu został otwarty nowy budynek do zajęć STEM (laboratorium informatyczne / sala inżynierska z drukarkami 3D i możliwością prowadzenia zajęć z robotyki / sala do zajęć z matematyki)

Lokalizacja: West Palm Beach, Floryda (USA)

Wyposażenie kampusu: centrum sportowe i centrum do nauki przedmiotów fine arts, 6 kortów do tenisa, siłownia, State-of-the-Art “Studio 70” Production Studio, udogodnienia do golfa, Kahlert Stadium (football, piłka nożna, lacrosse), studio tańca, basen olimpijki, stadiony do baseballa i softballu, stadion lekkoatletyczny.

Uniwersytety na które zostają przyjęci absolwenci szkoły:
Princeton
Harvard
Yale
Columbia
University of Chicago
University of Pennsylvania
Duke
California Institute of Technology
Dartmouth
Brown University
Washington University, St. Louis
Cornell
Vanderbilt
Rice University
University of Virginia, VA
Carnegie Mellon University
Georgetown
Emory University
Wake Forest University
University of Michigan

 

Program
Uczniowie są akceptowani do Grade’ów 7-12 (13-18 lat). Szkoła oferuje ok. 23 kursów AP – Advanced Placement (tzw. rozszerzone przedmioty), które są rozpatrywane przy rekrutacji do college’ów i na uniwersytety. Oferowane przedmioty AP: Computer Science Principles, English Language & Composition, English Literature & Composition, Studio Art 2-D Design, Music Theory, Spanish, Calculus AB, Calculus BC, Statistics, Biology, Chemistry, Environmental Science, Physics: Electricity & Magnetism, Physics C: Mechanics, European History, Macroeconomics, Psychology, United States Government, United States History, World History.
Oferowane są 23 różne sporty i zajęcia artystyczne: muzyka, taniec, teatr, zespół muzyczny, zajęcia ze sztuki i sztuki cyfrowej.
Kluby: debaty, robotyka, szachy, political science, koszykówka, Model United Nations, dodgeball, Future Business Leaders of America i inne.

 

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie u ostrożnie dobranych rodzin goszczących (rodziny są rekrutowane wśród nauczycieli, rodziców i społeczności związanej ze szkołą) wraz z wyżywieniem (3 posiłki dziennie: śniadanie, lunch w szkole, kolacja).

 

Daty programu
wrzesień 2023 – czerwiec 2024 (rok szkolny)

Ceny
rok szkolny – od 27 000 USD

Cena zawiera:
czesne
lekcje ESL
zakwaterowanie u rodziny goszczącej z wyżywieniem
opłaty za niektóre zajęcia szkolne i pozaszkolne
ubezpieczenie zdrowotne
opłaty wizowe

Wymagania rekrutacyjne
Przetłumaczone świadectwa z trzech ostatnich lat nauki
dobry poziom znajomości języka angielskiego
dobre wyniki w nauce
rozmowa kwalifikacyjna online

 

Dodatkowe opłaty: dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne (na życzenie klienta), opłata operacyjna, bilety lotnicze, kieszonkowe, opłata za wizę.

 

    Zapytaj o szczegóły
    Administratorem Twoich danych osobowych jest Language Abroad Kursy Językowe - Halina Juszczyk z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przemysłowej 1. Możesz się z nami skontaktować pod wskazane na stronie internetowej numery telefonów. Formularz kontaktowy, z którego chcesz skorzystać, wymaga od Ciebie podania Twojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego. Są to podstawowe dane osobowe jakimi musimy dysponować, by móc odpowiedzieć Ci na zadane przez Ciebie pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Możesz podać nam również swój numer telefonu w treści wiadomości, byśmy mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy bądź imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. W dowolnym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia drogą mailową lub telefoniczną odpowiedzi na Twoje pytanie. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy o współpracy. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (od 25 maja 2018 roku do Prezesa Urzędu Ochrony Danych).