Kwalifikacje jak po ukończeniu Gimnazjum w 1 rok (program GCSE w Anglii)

Kwalifikacje jak po ukończeniu Gimnazjum w 1 rok (program GCSE w Anglii)


Opis Kursu

Kwalifikacje jak po ukończeniu Gimnazjum w 1 rok (program GCSE w Anglii)
Tegoroczna reforma edukacji wprowadziła 8-letnie szkoły podstawowe oraz wygaszanie szkół gimnazjalnych. Uczniowie, którzy kontynuują naukę w gimnazjum mogą mieć obawy odnośnie ich obecnej, a także przyszłej edukacji. Jako alternatywę mogą wybrać roczną naukę w trakcie roku szkolnego w Anglii i zdobyć kwalifikacje jako ukończeniu gimnazjum w Polsce. Jest to możliwe dzięki jednorocznemu programowi GCSE, który oferuje międzynarodowa szkoła w Anglii.

Lokalizacja: hrabstwo Dorset, Anglia

Szkoła
Międzynarodowa szkoła (boarding school) jest częścią angielskiej boarding school, założonej w 1912 roku. Jest to koedukacyjna szkoła, która posiada długoletnią historię w przygotowywaniu uczniów do egzaminów GCSE. Zapewnia najwyższej jakości edukację oraz „zanurzenie” w angielskiej kulturze. Szkoła położona jest w bezpiecznej, nadmorskiej lokalizacji, posiada następujące akredytacje: Ofsted, British Council, Department of Education, English UK, AQA, Education UK, Edexcel.

Wyposażenie kampusu:
– 26 sal lekcyjnych z interaktywni whiteboards
– 24 komputery z dostępem do internetu w dwóch salach komputerowych
– sklep
– pralnia samoobsługowa
– hall z mini teatrem, ping-pongiem, telewizją satelitarną i pokojem gier
– salon (Wi-Fi)
– salon z WiFi, tv i grami Wii
– sala wykładowa, kino, pianino
– restauracja
– kort do tenisa, studio tańca i do jogi
– hala sportowa (tenis, badminton, siatkówka, boiska)
– podgrzewany, wewnętrzny basen
– udogodnienia sportowe na zewnątrz: koszykówka, 5 kortów tenisowych, strzelectwo, siatkówka, minigolf, aeroball

Program
Roczny program GCSE przeznaczony jest dla uczniów w wieku 15-17 lat. Uczniowie uczęszczają na lekcje języka angielskiego (od 7.5 do 15 godzin tygodniowo – w zależności od poziom ucznia) oraz uczą się innych przedmiotów (15+ godzin tygodniowo), np. British Culture, English Literature, Mathematics, General Science, History, Geography, Business and Information Communications Technology, French, German, Spanish i sporty.
Ponadto program zawiera: całodniowe wycieczki, integrację z lokalną społecznością, egzamin Cambridge, indywidualny plan nauki i doradcę, wieczorne zajęcia „social”, powitalny folder, zakwaterowanie w rezydencji szkolnej na kampusie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie, ocena postępów w nauce, raport semestralny i końcowy. Szkoła współpracuje z lokalną, angielską szkołą średnią, dzięki czemu uczniowie międzynarodowi będą się integrować z uczniami angielskimi, i każdy z uczniów będzie miał przydzielonego angielskiego „mentora”. W klasach jest od 10 do 14 uczniów (poza wykładami – maks. 16 osób).

Daty
Rok szkolny (39 tygodni)
25.08.2018 – 15.06.2019 (25.08.208 – 22.12.2018 i 05.01.2019 – 15.06.2019)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w rezydencji szkolnej na kampusie szkoły. Pokoje 1,2,3 lub 4-osobowe z prywatnymi łazienkami (obowiązują dopłaty za wybrany pokój). Pełne wyżywienie, czyli trzy posiłki dziennie: śniadanie, lunch, obiadokolacja.
Na życzenie: dostępna jest opcja zakwaterowania u rodziny goszczącej.

Wymagania
– dobre wyniki w nauce,
– przetłumaczone świadectwa z ostatnich trzech lat nauki,
– przetłumaczona opinia nauczyciela,
– wymagany poziom znajomości języka: minimum B1 (Intermediate),
– zdany Oxford test on-line,
– rozmowa kwalifikacyjna na Skypie.

Ceny
Od 21 600 GBP za rok szkolny (jeśli uczeń nie wraca na przerwę świąteczną w czasie Świąt Bożego Narodzenia do swojego kraju, to obowiązuje dodatkowa opłata).
Dodatkowe opłaty: transfer z/na lotniska/o, kieszonkowe, opłata operacyjna, ubezpieczenie zdrowotne – na życzenie klienta.

 

Zapytaj o szczegóły
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu uzyskania oferty.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Language Abroad Kursy Językowe - Halina Juszczyk z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przemysłowej 1. Możesz się z nami skontaktować pod wskazane na stronie internetowej numery telefonów. Formularz kontaktowy, z którego chcesz skorzystać, wymaga od Ciebie podania Twojego imienia, nazwiska oraz adresu mailowego. Są to podstawowe dane osobowe jakimi musimy dysponować, by móc odpowiedzieć Ci na zadane przez Ciebie pytanie za pomocą formularza kontaktowego. Możesz podać nam również swój numer telefonu w treści wiadomości, byśmy mogli skontaktować się z Tobą telefonicznie. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy bądź imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. W dowolnym momencie możesz cofnąć udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wystarczy, że nas o tym poinformujesz. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w celu złożenia drogą mailową lub telefoniczną odpowiedzi na Twoje pytanie. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych osobowych. Twoje dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy o współpracy. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, pamiętaj, że przysługuje Ci prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (od 25 maja 2018 roku do Prezesa Urzędu Ochrony Danych).