Kwalifikacje jak po ukończeniu Gimnazjum w 1 rok (program GCSE w Anglii)

Kwalifikacje jak po ukończeniu Gimnazjum w 1 rok (program GCSE w Anglii)


Opis Kursu

Kwalifikacje jak po ukończeniu Gimnazjum w 1 rok (program GCSE w Anglii)
Tegoroczna reforma edukacji wprowadziła 8-letnie szkoły podstawowe oraz wygaszanie szkół gimnazjalnych. Uczniowie, którzy kontynuują naukę w gimnazjum mogą mieć obawy odnośnie ich obecnej, a także przyszłej edukacji. Jako alternatywę mogą wybrać roczną naukę w trakcie roku szkolnego w Anglii i zdobyć kwalifikacje jako ukończeniu gimnazjum w Polsce. Jest to możliwe dzięki jednorocznemu programowi GCSE, który oferuje międzynarodowa szkoła w Anglii.

Lokalizacja: hrabstwo Dorset, Anglia

Szkoła
Międzynarodowa szkoła (boarding school) jest częścią angielskiej boarding school, założonej w 1912 roku. Jest to koedukacyjna szkoła, która posiada długoletnią historię w przygotowywaniu uczniów do egzaminów GCSE. Zapewnia najwyższej jakości edukację oraz „zanurzenie” w angielskiej kulturze. Szkoła położona jest w bezpiecznej, nadmorskiej lokalizacji, posiada następujące akredytacje: Ofsted, British Council, Department of Education, English UK, AQA, Education UK, Edexcel.

Wyposażenie kampusu:
– 26 sal lekcyjnych z interaktywni whiteboards
– 24 komputery z dostępem do internetu w dwóch salach komputerowych
– sklep
– pralnia samoobsługowa
– hall z mini teatrem, ping-pongiem, telewizją satelitarną i pokojem gier
– salon (Wi-Fi)
– salon z WiFi, tv i grami Wii
– sala wykładowa, kino, pianino
– restauracja
– kort do tenisa, studio tańca i do jogi
– hala sportowa (tenis, badminton, siatkówka, boiska)
– podgrzewany, wewnętrzny basen
– udogodnienia sportowe na zewnątrz: koszykówka, 5 kortów tenisowych, strzelectwo, siatkówka, minigolf, aeroball

Program
Roczny program GCSE przeznaczony jest dla uczniów w wieku 15-17 lat. Uczniowie uczęszczają na lekcje języka angielskiego (od 7.5 do 15 godzin tygodniowo – w zależności od poziom ucznia) oraz uczą się innych przedmiotów (15+ godzin tygodniowo), np. British Culture, English Literature, Mathematics, General Science, History, Geography, Business and Information Communications Technology, French, German, Spanish i sporty.
Ponadto program zawiera: całodniowe wycieczki, integrację z lokalną społecznością, egzamin Cambridge, indywidualny plan nauki i doradcę, wieczorne zajęcia „social”, powitalny folder, zakwaterowanie w rezydencji szkolnej na kampusie z pełnym wyżywieniem, ubezpieczenie, ocena postępów w nauce, raport semestralny i końcowy. Szkoła współpracuje z lokalną, angielską szkołą średnią, dzięki czemu uczniowie międzynarodowi będą się integrować z uczniami angielskimi, i każdy z uczniów będzie miał przydzielonego angielskiego „mentora”. W klasach jest od 10 do 14 uczniów (poza wykładami – maks. 16 osób).

Daty
Rok szkolny (39 tygodni)
25.08.2018 – 15.06.2019 (25.08.208 – 22.12.2018 i 05.01.2019 – 15.06.2019)

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w rezydencji szkolnej na kampusie szkoły. Pokoje 1,2,3 lub 4-osobowe z prywatnymi łazienkami (obowiązują dopłaty za wybrany pokój). Pełne wyżywienie, czyli trzy posiłki dziennie: śniadanie, lunch, obiadokolacja.
Na życzenie: dostępna jest opcja zakwaterowania u rodziny goszczącej.

Wymagania
– dobre wyniki w nauce,
– przetłumaczone świadectwa z ostatnich trzech lat nauki,
– przetłumaczona opinia nauczyciela,
– wymagany poziom znajomości języka: minimum B1 (Intermediate),
– zdany Oxford test on-line,
– rozmowa kwalifikacyjna na Skypie.

Ceny
Od 21 600 GBP za rok szkolny (jeśli uczeń nie wraca na przerwę świąteczną w czasie Świąt Bożego Narodzenia do swojego kraju, to obowiązuje dodatkowa opłata).
Dodatkowe opłaty: transfer z/na lotniska/o, kieszonkowe, opłata operacyjna, ubezpieczenie zdrowotne – na życzenie klienta.

 

Zapytaj o szczegóły